Blog byłej muzułmanki.

Witam na moim blogu.

wtorek, 2 kwietnia 2013

Moje pytania do wierzących.

Witam. Na mojego bloga trafia wiele muzułmaninów, chrześcijan, także ateistów. Dziś mam pytania do Was wszystkich, pytania, które zachwiały moją wiarę. Będę wdzięczna za odpowiedzi lub choćby próby odpowiedzi na nie, bo na prawdę bardzo się męczę i chcę znac odpowiedź.

Pytania do muzułmaninów:
1. Dlaczego nie wolno spać na brzuchu? Tylko dlatego, że szatan tak śpi? To dosyć dziwne. Skąd w ogóle wiemy, jak śpi szatan?
2. Nie wolno używać lewej reki, bo jest nieczysta. Ale dlaczego jest nieczysta? Tak po prostu, bez powodu?
3. Psy są nieczyste podobnie jak świnie. Ale dlaczego? Jaki jest powód uznania tych dwóch zwierząt za zakazane i nieczyste? Czy gdzieś w koranie/sunnie jest wyjaśnione dlaczego?
4. Dlaczego kobiety podczas miesiączki są nieczyste i zakazane sa z niki kontakty a one same nie mają prawa dotykać koranu? Dlaczego mężczyźni są zawsze czyści, poza momentem, kiedy nastąpił wytrysk nasienia, a kobieta jest nieczysta i podczas okresu i po porodzie? Sprawiedliwe? Wtedy ona nie ma prawa się modlić, nie ma prawa być muzułmanką, bo jest zła i nieczysta! Dlaczego?!
5. Wierzy się w Islamie, że Jezus nie umarł na krzyżu lecz podmieniono go z kimś innym. Jaki był tego sens, kim był podmieniony człowiek? Jaki był sens cierpienia niewinnego człowieka? I dlaczego Bóg zrobił w konia chrześcijan w takim razie, którzy wierzą, że to był Jezus, którego powieszono na krzyżu? Jaki jest sens tego wszystkiego?
6. Kobieta nie ma prawa używać poza domem perfum, makijżu, nie ma prawa pomalować sobie paznokci, nosić obcasów, obcisłych ubrań, pokazywać włosów, czemu jest to wszystko uważane za kuszące i kobieta nie ma prawa tego używać, bo będzie kusiła mężczyznę? Czy to nie mężczyzna powinien być tu wystawiany na próbę i nie dać się kusić? Starać się nie przebywać w towarzystwie kobiety wymalowanej i wyperfumowanej przykładowo? Dlaczego tylko kobieta ma być skromna a facet może sobie pozwalać na so chce? Nie tylko mężczyzną podobają się kobiety ale i też mężczyźni podobają się kobietą, przecież.
7. Rysowanie i malowanie oraz wieszanie na ściane istot żywych jest zakazane. Dlaczego? To są zwykłe rysunki...
8. Wierzy się, że Anioły nie wchodzą do domu gdzie są psy i obrazki, dlaczego? Bo boją się psów? A jak ktoś ma węża, tarantulę, to one nie są straszne? A poza tym, Anioły rzekomo nie odczuwają strachu, są o wiele potężniejsze niż psy, obrazki a nawet ludzie. Dodatkowo, Anioły to postaci niematerialne, pies więc nie może skrzywdzić Anioła.
9. Nie tylko seks przed ślubem jest zakazany ale i pocałunki, przytulanie, każdy kontakt musi odbywać się przy osobie trzeciej, nie można nawet podawać sobie dłoni na powitanie. Dlaczego? Bo kiedy kobieta i mężczyzna są sam na sam, szatan jest z nimi? Czy wierzący przedstawiciele przeciwnych płci nie powinni mieć na tyle oleju w głowie, by samemu wiedzieć że to czy to jest niedozwolone? Czy miłość jest zakazana?
10. Dlaczego w jednym miejscu w koranie napisane jest, że nie ma przymusu w wierze a w kolejnym napisane jest, że jeśli muzułmanin odejdzie od Islamu, czeka go za to śmierć? Dlaczego, jeśli nie ma przymusu, dzieci muzułmanina i matki nie-muzułmanki muszą być wychowywane w wierze Islamu? Czy nie jest to przymus?
11. Za wiele grzechów w Islamie karą jest śmierć lub kamieniowanie albo biczowanie. Czy religia nie powinna zabraniać zabijania i krzywdzenia innych?
12. Nigdzie w koranie/sunnie nie jest napisane, co kobiety dostaną po śmierci w raju, jesli będą dobre. Za to wierzącym mężczyzną są obiecane ogrody, wino i 72 dziewice. Jakby ten raj był miejscem grzechu i rozpusty. Po co mężczyźnie te dziewice, skoro ma swą żonę? I dlaczego w ogóle dziewice a nie zwykłe kobiety?
13. Dlaczego droga do raju jest tak łatwa? Dlaczego wystarczy zginąć w trakcie pielgrzymki lub sprowadzić inną osobę na drogę Islamu, by dostać się do nieba? Dlaczego poszczenie w ciągu calego ramadanu rzekomo ma zmyć wszystkie grzechy? Ktoś może mordować, gwałcić, ale potem sobie pogłoduje cały ramadan i zostanie mu zybaczone? Albo pójdzie i umrze sobie na pielgrzymce i to zmyje jego grzech?
14. Jaki jest sens dostania nowego ciała po śmierci w niebie? W takim razie po co nam dusze, skoro i tak będziemy mieli nowe ciała? Po co nam one, skoro są niedoskonałe, materialne, podatne na uszkodzenia?
15. Dlaczego używanie papieru toaletowego jest zabronione?
16. Dlaczego nie mogę depilować brwi?
17. Dlaczego muzułmanka nie ma prawa poślubić nie-muzułmanina a muzułmanin może brać za zonę kogo zechce?

Pytania do chrześcijan:
1. Dlaczego rodzimy się z grzechem pierworodnym, mimo, że Jezus umarł za nasze grzechy?
2. Dlaczego w Biblii jest napisane tyle rzeczy, które nie są w ogóle przestrzegane przez chrześcijan?
3.  Chrześcijaństwo narodziło się dopiero około 2 000. lat temu, rozumny gatunek ludzki pojawił się dziesiątki tysięcy lat wcześniej, a sama Ziemia istnieje od 4 700 000 000 lat. Sama religia na skali ziemskiego czasu wypada blado. Na co bóg czekał tyle czasu?
4. Dlaczego wierzy się w Świętych, skoro niby każdy jest równy w oczach Boga? WIęc dlaczego w niebie są lepsi i gorsi? Zwykli i Święci?
5. Skoro pochodzimy od Adama i Ewy, którzy mieli dwóch synów, jak niby dwóch mężczyzn dało początek innym ludziom? I skąd wzięli się ludzie o różnych kolrach skóry, skoro niby Adam i Ewa byli biali? Skąd zatem murzyni, mulaci, żółtoskórzy? 


Pytania do wszystkich:
1. Skoro Bóg jest miłosierny i kochający, dlaczego pozwala wszystkim bandytom i złym ludziom żyć dobrze i w dostatku, podczas kiedy Ci dobrzy cierpią? Dlaczego pozwala dzieciom w Afryce głodować, dlaczego pozwala na morderstwa, wojny? Czy nie ma w sobie tyle siły, by temu zapobiec?
2. Skoro wszelkie wyzdrowienia są tłumaczone jako cuda Boże, wszelakie nowotwory, epidemie, dlaczego Bóg nie jest w stanie uleczyć amputacji?
3. Po co właściwie Bóg stworzył świat i ludzi? I po co stworzył zwierzęta, które zabijają się wzajemnie?
4. Dlaczego Bóg nie rozmawia z nami bezpośrednio? Dlaczego nie odpowiada na modlitwy?
5. Dlaczego Bóg pozwala na opętania? Dlaczego pozwala demonom być sielniejszymi od niego? Skoro demony atakują tylko tych najbardziej wierzących, to np. ja bym się bała aż tak mocno wierzyć, skoro wiara naraża mnie na opętanie...
6. Jest tyle religii na Ziemi, skąd mamy wiedzieć że akurat ta lub inna jest prawdziwa?
7. Skoro Bóg stworzył świat, kto stworzył Boga?
8. Gdzie właściwie znajdują się Niebo i Piekło? No i czyściec?
9. Czy dając wolną wolę np Hitlerowi, dla Boga ważniejsza jest jednostka niż miliony owieczek?
10. Wg Biblii pierwsi ludzie żyli kilkaset lat. Bóg jednak stwierdził, że mu mogą zagrozić w jakiś sposób i dlatego żyjemy tyle ile żyjemy. Czy to nie dowód, że Bóg jest niedoskonały? ( I kto w ogóle grzebał w naszych genach? )
11. Z jednej strony, kiedy coś się dzieje, mówi się, że "Bóg tak chciał", z drugiej strony niby mamy wolną wolę. Więc jak to jest?
12. Bóg bał się wieży Babel. Nie boi się drapaczy chmur lub lotów w kosmos?
13. Dlaczego odczuwamy przyjemność z seksu? Przecież to jest złe i ma na celu tylko poczęcie dziecka.
14. Bóg stworzył świat, pierwszego dnia zaczął od wszechświata, drugi dzień niebo i wody, trzeci dzień to ląd i rośliny, a czwartego Słońce i księżyc. Ale by obliczać dzień i noc, trzeba mieć słońce przynajmniej dla naszej planety tak? Wiec jak w Biblii mogli to określić dniami skoro jeszcze nie istniało słońce potrzebne do określania dnia i nocy?
15. Co z Ewolucją?
16. Jeśli na ziemi ludzie są poddawani próbie, to co się dzieje z noworodkami, które umierają krótko po przyjściu na świat? Czy tak właśnie Bóg to zaplanował?
17. Dlaczego tylko ludzie mają dusze? Dlaczego zwierzęta nie mają do niej prawa? To tak samo istoty żywe jak i my. To też są istoty stworzone przez Boga.

112 komentarzy:

 1. Tyle pytań a odpowiedź sprowadza się do jednego-
  Każdą z religii to "wymyślony" zbiór zasad. Akceptujesz je lub nie.Z logiką nie mają nic wspólnego.
  W jednej pójdziesz do piekła za spanie na brzuchu a w innej na boku.
  Nie spodziewaj się od nikogo logicznej odpowiedzi...bo jej nie ma.
  Gdybyś urodziła się 500 km za wschód od Zawiercia byłabyś Prawosławna, 500km na zachód jest Protestantyzm a w Zawierciu Katolicyzm.1000km na południe jest Islam.
  I każdy uważa,że to jego wersja jest jedyna słuszna.
  Bądz dobrym człowiekiem-nie krzywdz, nie kradnij,nie szkodz innym. Jedz mięso swini czy krowy, w piątek czy w niedziele. Spij na brzuchu i depiluj brwi.
  Jeśli Bóg istnieje to nie jest idiotą żeby to miało jakieś znaczenie...
  Pozdrawiam agnostyczka Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga podpisuje się wszystkimi kończynami pod tym co napisałaś lepiej bym tego nie ujął :) brawo!

   Usuń
  2. Boga nie ma . Boga wymyslilismy My ,ludzie. Gdyby byl bog nie bylo by tego co jest teraz. kazdy z Nas umrze i przeminie. Byc moze znow sie narodzimy w inny wymiarze ??? Tego nie wiemy. Tak samo jak nie ma dowodu na istenienie Boga. Bogiem jestsmy My sami ,kazdy dla siebie samego. Sami widziecie jak religia od wiekow wywoluje wojny ,wojny lktpore nie sa tylko na tle politycznym. Dlaczego Ci na gorze zyja lepiej od nas?? Politycy,bandzory itp?? Bo nie wierza w Boga, kazdy z Nas umrze ,i bez znaczenia czy jestes bogaty czy biedny.,czy wirzysz w cos czy w nic. Liczy sie to co jest teraz ,co bedzie jutro. A tak naprawde jutra nie ma ,jest tylko DZIS!! Niech kazdy z was sobie zada pytanie,dlaczego Ja to wlasnie JA?? DLACZEGO?? Czy kazdy z Was ma wrazenie ze przeminie?? nie,bo kazdy mysli ze po smierci spotka Boga. A nic bardziej mylnego. Pamietajcie ze nic nie trwa wiecznie i Bog jest naszym wymyslem. Kiedys to zrozumiecie ,jak ludzie zaczna sie zabijac,kiedy dojdzie do wojny,a niebo sie nie otworzy i nie pojawi sie zaden Aniol. Musicie zrozumiec ze bez naszej woli nic sie na tym swiecie nie zmieni i jak narazie ,zlo zaczyna opanowywac swiat.Gina dzieci,niewinne istoty,wygina zwiarzeta i my tez wyginiemy,a moze beda po nas mutanty popromienne?? Religia to tez biznes. Mowia ze nie mozna slozyc Bogu i mamonie ,a tymczasem w Watykanie topia sie we zlociue i luksusach!!! I to ma byc wiara??? To Oni sa Bogami dla was ,a Wy dajecie na tace. Gina dzieci na swiecie ,a ja chce oddac zycie za zycie dziecka, ktore ma zycie przed soba i co?? Jakos Bog ma mnie w nosie. Nie ma Boga jestemy my i tylko szkoda i bol serca ,ze ginie coraz wiecej dzieci ,bo starzy ludzie wymyslaja wojny. komu to potrzebne?? Noe moza zyc razem w zgodzie i sobie pomagac?? Wiem,dzis mozmey o tym poamrzyc. Pozdrawiam wszystkich i wierzecie w co chcecie,ale Boga nie ma!!

   Usuń
  3. Ja ci teraz coś powiem Bóg. Stworzył Adama i Ewe i powiedział że mogą robić wrzystko obrócz zjedzenia z drzewka owocu a szatan skusił i zjadł a jeśli chodzi o to dlaczego afryce dzieci głodują to jest prostedla Boga . Bóg. Jest ojcem sprawiedliwym za dobro wynagradza a za zło każe Bóg dla ludzi zrobił coś pięknego dał im życie a tu się pojawia problem bo człowiek zaczyna grzeszyć wobec Boga zamiast mu dziękować moi rodzice byli prawie już przy zerwaniu ale jedna msza zmieniła wrzystko rodzice nie piją nie pałą nie biorą po jednej pięknej mszy czy to nie cud ja prawie zginełam ale przeszyłam to dzięki Bogu a jak złodzieje okradają i żyją w dostatku a ci biedni są potępieni a nie to nie prawda jeśli biedny uwierzy będzie po śmierci bogaty a złodziej biedny. Nie ma że święty leprzy nie ma kto jest w niebie jest święty Bóg kocha niewierzących nawet ale szatan mu nie pozwolił ludzi wrzystkich mieć w niebie polecam obejrz jakiś film i wierze

   Usuń
  4. Ja ci teraz coś powiem Bóg. Stworzył Adama i Ewe i powiedział że mogą robić wrzystko obrócz zjedzenia z drzewka owocu a szatan skusił i zjadł a jeśli chodzi o to dlaczego afryce dzieci głodują to jest prostedla Boga . Bóg. Jest ojcem sprawiedliwym za dobro wynagradza a za zło każe Bóg dla ludzi zrobił coś pięknego dał im życie a tu się pojawia problem bo człowiek zaczyna grzeszyć wobec Boga zamiast mu dziękować moi rodzice byli prawie już przy zerwaniu ale jedna msza zmieniła wrzystko rodzice nie piją nie pałą nie biorą po jednej pięknej mszy czy to nie cud ja prawie zginełam ale przeszyłam to dzięki Bogu a jak złodzieje okradają i żyją w dostatku a ci biedni są potępieni a nie to nie prawda jeśli biedny uwierzy będzie po śmierci bogaty a złodziej biedny. Nie ma że święty leprzy nie ma kto jest w niebie jest święty Bóg kocha niewierzących nawet ale szatan mu nie pozwolił ludzi wrzystkich mieć w niebie polecam obejrz jakiś film i wierze

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Unknown nie znam Cie ale Bog cie zna najlepiejej i kocha najmocniej Trochę pokory ,uniżenia i poproś uklęknij i doświadczysz .Ty taki twardy Typ a dajesz się ciemności prowadzic na sznurku. Spróbuj to nic nie kosztuje a zadziałająsie cuda w Twoim życiu.BOG JEST!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 2. Jesteś śmieszna. bardzo mnie rozczarowałaś. Byłaś wielka pobozna muzulmanka, -.- "kocham Boga, muzulmanie to nie sa terrorysci" itd. itp..a teraz! na facebooku wielka nienawisc! " I hate islam" ! lol! dziewczyno, a za co ta nienawisc teraz? Twoje zachowanie jest gorsze niz u dziecka ktore znudzilo sie nowa zabawke. zalosne..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest moje życie i moja sprawa.
   - Miriam.

   Usuń
  2. Kurcze nie rozumiem anonima. Jak Daria zmieniła wiarę na islam to była fajna, cool dziewczyna, siostra, jak ma wątpliwości to już jest be. Daria, to Ty decydujesz dokonujesz wyboru, nikt nie może na Ciebie naciskać, jesteś jednostką. Warto abyś dokonała wyboru najlepszego dla Ciebie nie dla islamu, ummy. Martaa

   Usuń
  3. Dobrze dziewczyna zrobila. Sama jestes smieszna jesli wierzysz w bajki schizofrenika Mahometa. Kazdy ma prawo pojsc lepsza droga. Ona wybrala lepsza. Porzucajac islam otworzyla sobie bramy Nieba

   Usuń
  4. Czy to możliwe, żeby filolożka pisała tak złą polszczyzną? Masz poważne braki edukacyjne, nie umiesz poprawnie odmienić nawet słowa "muzułmanin", a styl bloga przypomina wynurzenia obrażonej gimnazjalistki, którą skrzywdziło kilku "ciapatych"... Infantylizm woła niemal z każdego zdania...

   Usuń
  5. Kobieta w islamie jest mniej warta od gówna. Każda muzułmanka-europejka wreszcie tego doświadczy prędzej czy później. Ja już przez to przeszłam. Wszystko jest ok dopóki robisz jak mężczyźni każą. Arabki nie mają problemu z tym że są kimś gorszym od mężczyzny (choćby był skończonym idiotą i tak on ma rację) bo one nie znają uczucia równości.

   Usuń
 3. Te wszystkie pytania dają dowód na to, że to człowiek wymyślił religię;) a teraz cały świat morduje się, walczy w jej imię.
  jest jeszcze więcej zagadnień, których nie da się wyjaśnić.
  najlepiej być dobrym człowiekiem poza religią i żyć własnym życiem.
  jestem agnostykiem i jeśli bóg istnieje to nie potrzebuje jakichś głupot...
  serdecznie pozdrawiam,
  Gosia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy komentują a jakoś nie potrafią odpowiedzieć na te pytania.
  Postaram się odpowiedzieć najlepiej jak umiem. ^^
  Pytania do Muzułnamów:
  1.Nie jest to zakazane ale jest to tak zwane "Makrooh" to znaczy że to jest coś czego Bóg nie lubi i tak, szatan tak śpi. Bóg wie i widzi wszystko.
  2.W Islamskiej tradycji, lewa ręka słóży do mycia się itp a prawa do jedzenia.
  3. Psy podobno są brudne tak jak inne zwierzęta i nie powinniśmy ich trzymać w domach. Nie powinniśmy jeść świń ponieważ są nie zdrowe i brudne. Świnie jedzą swój mocz i swoje odchody.
  4. Dopuki człowiek nie jest czystky nie ma prawa dotykać Koranu a krew jest brudna. To nie jest tak że kobieta jest zawsze nie czysta a facet jest święty czy coś w tym stylu. Męszczyzna też musi się myć za każdym razem kiedy chce dotknąć Koranu.
  5.Bóg nie okłamał ludzi tylko wprowadził ich w błąd. Ukrzyżowali Apostoła który zdradził Jezusa. Był to Judasz.
  6. Jeżeli kobieta przyciąga uwagę do siebie to jest też jej wina i jeżeli męszczyźni będą się na nią patrzyli to przecież nie bez powodu. Coś musiało ich kusić a swoją piękność i ciało powinno się zachować dla swojego męża. Tak swoją drogą, nie jest to zakazane. Poprostu nie powinno się tego robić do takiego stanu że wszyscy się na nas gapią.
  7.Możemy rysować , malować, wieszać rysunki, obrazki istot żywych oprócz Bogów itp. Ponieważ dawno temu ludzie modlili się do takich rzeczy a przecież to są rzeczy nie żywe.
  8.Anioły są czyste, a tak jak odpowiedziałam wcześniej, psy nie. Obrazy czasem mogą być nie lubiane przez boga jak na przykład obraz Jezusa.
  9.Ponieważ kiedy ludzie się całują, może to doprowadzić do sexu, wtedy ciąża a nie wiadomo czy chłopak sotanie z tobą kiedy nie macie jeszcze ślubu.
  10.Ponieważ kiedy jesteś Muzułmanem, ta religia jest najprawdziwszą i nie powinno się uciekać od prawdy.
  11. Zakazne jest zabijanie ludzi za ich grzechy. Tylko Bóg może o nim decydować ale poprostu w niektórych krajach zabijają ludzi. Nie ma to nic wspólnego z Islamem tylko Polityką kraju.
  12.Idziemy do nieba by dostać to co chcemy. Dziewice i Wino to jest to czego podobno chcą męszczyźni. Dziewice dostaną tylko męszczyźni którzy nie mieli ślubu a kobieta dostanie też tego czego chce.
  13. Ramadan wydaję się bardzo prosty ale wcale nie jest. Dlatego jeśli wszystko będziemy poprawnie robić to w nagrodę będziemy oczyszczeni w grzechów. Bóg wybacza i jest łaskawy. Łatwo dostać się do nieba, tak samo jak do piekła.
  14. Nie dostaniemy nowego ciała lecz będziemy wyglądali młodszo, tak jak kiedyś wyglądaliśmy. Będziemy bez ciała, tylko sama dusza zostanie.
  15. Nie jest zabronione lecz kiedy używa się papieru toaletowego, lecz kiedy go używamy, on wcale nie umyje nam tyłka lecz tylko wysuszy nam mocz. Dlatego powinno się umyć zamiast tylko podcierać. W Islamie, jest to bardzo ważne żeby utrzymać czystość.
  16.Nie powinniśmy tego robić ponieważ jest to nie naturalne.
  17.Męszczyzna to głowa rodziny, powinien się dobrze nią zająć a kiedy nie jest Muzułmaninem, nie będze się nią dobrze zajmował tak jak w Islamie powinien.
  Przepraszam za jakiekolwiek błędy ortograficzne lub jeśli mnie dokładnie nie zrozumiałaś, nie mieszkam w Polsce ;) Mam nadzieję że pomogłam.
  Karolina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ komentują i sensownie odpowiadają...
   Sednem jest to, że te "zasady" są tak bzdurne,że nie mieszczą się w głowie...

   Usuń
  2. Twoja opinia. Szanuję ^^

   Usuń
  3. No ale koleżanko dlaczego ten pies jest brudny? szatan śpi na brzuchu? to szatan ma brzuch? bóg śpi na plecach więc? lub na prawym boku?
   jeśli chodzi o raj... to w Islamie wygląda to jak niezly burdel... no przepraszam za słownictwo ale tak jest.

   "Zakazne jest zabijanie ludzi za ich grzechy. Tylko Bóg może o nim decydować ale poprostu w niektórych krajach zabijają ludzi. Nie ma to nic wspólnego z Islamem tylko Polityką kraju." - proszę mi wybaczyć ale w Islamie nakazane jest: zabijać cudzołożników, gwałcicieli, morderców, odstępców od wiary.
   tak naprawde na żadne pytanie nie odpowiedziałaś.

   jeśli chodzi o ciało kobiety islam nakazuje się zasłaniać, jednak nie tłumaczy to mężczyzny który wpatruje się w kobietę niezasłoniętą, ponieważ Islam mówi,że drugie spojrzenie na taką kobietę jest grzechem.

   p.s.: to, że nie mieszkasz w Polsce nie tłumaczy Cię z tego, że nie znasz swojego ojczystego języka.

   Gosia.

   Usuń
  4. Nie mieszkam w Polsce od kąd byłam dzieckiem i nikt nie mnie uczył polskiego a tutaj gdzie mieszkam jest mi nie potrzebny więc nie muszę go znać. Z resztą połowa polaków którzy mieszkają w polsce nie potrafią idealnie pisać po polsku xd
   Postarałam się odpowiedzieć na te pytania najlepiej jak umiem. Skoro Ty wiesz że moje odpowiedzi są złe, sama na nie odpowiedz.
   Pozdrawiam, Karolina.

   Usuń
  5. Chyba ktoś Cię uczył skoro cokolwiek piszesz. Wydaje mi się, że każdy Polak, choć nie mieszka w Polsce, powinien znać język polski. Tu się zgadzam, wielu mieszkających w Polsce nie zna języka - smutne.
   nie napisałam, że Twoje odpowiedzi są złe... tylko, że po prostu tak naprawdę na żadną odpowiedź nie odpowiedziałaś.
   na wiele z tych pytań nie ma odpowiedzi, bo po prostu ktoś kiedyś tak sobie wymyślił.
   pozdrawiam,
   Gosia.

   Usuń
  6. Wspomnienia Ksenofanesa o Pitagorasie
   „Idąc ulicą, jak mówią, litował się Pitagoras

   nad bitym bezlitośnie psem i przemówił w te słowa:

   „Przestań go bić! Przyjaciela dusze

   rozpoznałem w jego skowycie!”

   Niech was Hades pochłonie islamiści. Sami jestescie brudni a nie te zwierzeta. Ja trzymam psa w domu i bede trzymal i zadnemu glupiemu allahowi nie bede sluzyl. Jestescie zalosni ze tak zle traktujecie zwierzeta i je bijecie.

   Usuń
  7. Karolina.

   1. Krew jest konieczna do Życia podobnie jak powietrze czy Pokarm dlaczego więc niby miałaby być nieczysta? To się nie trzyma kupy.

   2. Zjadanie Własnych Odchodów przez Zwierzynę jest powszechne i jest zabiegiem Leczniczym. Owce, Kozy, Krowy robią dokładnie to Samo a jakoś są uznawane za "czyste". :P

   Odpowiedź na to pytanie odnośnie wieprzowiny jest inna i banalna. Świnia wbrew pozorom mocno przypomina Człowieka Serce Świni można przeszczepić Człowiekowi gdy ktoś się zatruje Rtęcią na ten przykład to Krew można oczyścić używając do Dializy Żywej Świni, przez której nerki puszcza się krew. Itp. Itd.

   Plemiona, w których powszechny był Kanibalizm bardzo łatwo przerzucają się na wieprzowinę.

   Ba podobno nawet niektóre choroby Układu Trawiennego u Ludzi miałby być leczony poprzez przeszczep do Żołądka Flory Bakteryjnej pochodzącej z Stolca od zdrowego Mięsożernego dawcy. Ile jest w tym prawdy nie wiem ale taką nowinkę ostatnio posłyszałem. :P

   Usuń
  8. Moim zdaniem, Koran mogła być podarowana przez boga, ale nieco EDYTOWANA (to tylko moja opinia, spokojnie ;)). Bo.. no naprawdę to, że świnia jest be, a inne zwierzęta są cacy było wtedy , może, bardzo logicznym wyjaśnieniem, bo ludzie nie mieli aż takiej wiedzy, po prostu obserwowali i stwierdzali fakty. Ktoś zobaczył, że świnia coś robi, co mu się nie podoba... no i postanowił coś dopisać do księgi... niestety... ;) Jakby poszperać w historii jest wiele historii ludzi(masło maślane, wiem :)), które nie mają sensu i wiemy, że coś tam ktoś kogoś oszukał, albo tak naprawdę to nie był jego ojciec, no nie? Czemu więc ktoś nie mógł pozmieniać czegoś przepisując jakąś księgę? Albo,można zadać dla przykładu inne pytanie; Czy naprawdę Jezus zamienił wodę w wino? Czy po prostu był chemikiem, "magikiem", czy coś takiego? Religie w rzeczywistości są baardzo naciągane, trzeba więc, oceniając je, zachować dystans (Nie wiem, co to ma do rzeczy, ale chciałam to napisać :D)
   To jest tylko moja opinia, proszę ją uszanować :) Jestem bardzo ciekawa co, zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie myślą o moich pytaniach? Bo przechodzę w tej chwili kryzys religijny ;)

   Usuń
 5. Spróbuję odpowiedzieć Ci na pytania skierowane do chrześcijan.
  Pytania do chrześcijan:

  2. Dlaczego w Biblii jest napisane tyle rzeczy, które nie są w ogóle przestrzegane przez chrześcijan?
  To że ludzie nie przestrzegają prawa, nie świadczy o niedoskonałości prawa. Chyba że chodzi Ci o starotestamentalne zalecenia, np. dotyczące spożywania potraw itp. - o ile się nie mylę, nakazy te są skierowane do żydów. Skoro zaś Chrystus wypełnił Prawo, my nie musimy np. przestrzegać koszerności.

  3. Chrześcijaństwo narodziło się dopiero około 2 000. lat temu, rozumny gatunek ludzki pojawił się dziesiątki tysięcy lat wcześniej, a sama Ziemia istnieje od 4 700 000 000 lat. Sama religia na skali ziemskiego czasu wypada blado. Na co bóg czekał tyle czasu?
  Chrześcijaństwo narodziło się dzięki Chrystusowi który przyszedł 2000 lat temu. Jednak wyrosło ono z judaizmu, stanowi jakby jego kontynuację.

  4. Dlaczego wierzy się w Świętych, skoro niby każdy jest równy w oczach Boga? WIęc dlaczego w niebie są lepsi i gorsi? Zwykli i Święci?
  Święci to osoby, które swoim życiem zaświadczyły o swojej przynależności do Chrystusa. Nie znaczy to, że są lepsze w oczach Boga. Po prostu, wiedząc o ich dobrych uczynkach, możemy brać je za przykład do naśladowania oraz prosić ich o wstawiennictwo u Boga.

  5. Skoro pochodzimy od Adama i Ewy, którzy mieli dwóch synów, jak niby dwóch mężczyzn dało początek innym ludziom? I skąd wzięli się ludzie o różnych kolrach skóry, skoro niby Adam i Ewa byli biali? Skąd zatem murzyni, mulaci, żółtoskórzy?
  Opowieść o Adamie i Ewie jest przenośnią. Oczywiście że dla Boga nie ma nic niemożliwego, ale fragmenty o stworzeniu świata można odczytywać w inny sposób: Adam i Ewa to po prostu ludzie. Kiedyś żyli oni w szczęśliwości, jednak zgrzeszyli i konsekwencją ich grzechu było "wygnanie z raju". Gdy ktoś grzeszy, wprowadza zło i to zło zaistniało na świecie.

  Niestety na pytanie pierwsze teraz Ci nie odpowiem, mogłabym się produkować, ale chyba lepiej żeby zrobił to ktoś bardziej kompetentny;)
  Pozdrawiam, Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście historia Adama i Ewy jest przenośnią, ale tak na marginesie warto dodać , że nie mieli oni tylko dwóch synów lecz więcej dzieci :) Abel i Kain są po prostu ich pierwszymi synami .

   Usuń
 6. Salam!!!
  Widze z powyzszych komentarzy, ze jedynie Ania i Karolina podjely sie odpowiedzi na pytania :) W sumie nie powinnismy sie dziwic, gdyz o wiele latwiej jest krytykowac czyjas opinie, niz wykazac wlasna inicjatywe, zapoznac sie z tematem, dowiedziec sie czegos wiecej, lub moze czegos zupelnie nowego.
  Ja moge dodac co nieco do odpowiedzi Karoliny:
  1. Jest to Makrooh, tak jak Karolina powiedziala, czyli cos co nie jest zabronione (haram), ale unikanie tego jest dla nas korzystniejsze. Sunna (tradycja Proroka) jest spanie na prawej stronie i Prorok tak doradzal swoim towarzyszom (spanie na prawej stronie powoduje, ze nie uciskamy oszaru wokol serca). Wspolczensne badania stwierdzaja, ze kazda z pozycji spania ma swoje wady i zalety, niemniej jednak z tego co czytalam, spanie na brzuchu przynosi najmniej korzysci, i ma najwiecej wad (dla zainteresowanych link ( http://voices.yahoo.com/best-worst-sleep-positions-internal-organs-5756248.html?cat=5 ). No coz, Prorok najwyrazniej wiedzial, co mowi :)
  2. Sunna jest jesc prawa reka,lecz jesli jest to niemozliwe, to jedzenie lewa reka jest dozwolone. Lewa reka sluzy zgodnie z tradycja do wykonywania czynnosci higienicznch w toalecie, dlatego tez niewskazane jest spozywanie posilkow czy tez podawanie dloni innym ta sama reka, ktora dokonujemy niezbyt higienicznych czynnosci.
  3. Allah w Koranie powiedzial m.in.: "On zakazał wam tylko: padliny, krwi i mięsa wieprzowego i tego co zostało złożone na ofiarę czemuś innemu niż Bogu..." (Koran 2:172-173). Biblia wspomina rowniez o tym iz Allah zakazuje nam spozywnaia wieprzowiny: ".. wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty. Nie będziecie jedli ich mięsa ani dotykali ich padliny - są one dla was nieczyste. " Ksiega Kaplanska, 11: 7-8. Glownym powodem, dla ktorego muzulmanie nie spozywaja miesa wieprzowego jest nakaz Bozy. Wiele z badan potwierdzilo natomiast, iz: spozywanie wieprzowiny jest przyczyna wielu chorob, wieprzowina zawiera glownie material budujacy tlusz (moze prowadzic do nadcisnienia tetniczego), swinie sa jednymi z najbrudniejszych zwierzat na ziemi (swinie sa w stanie zjesc wszystko, lacznie ze swoimi odchodami, a nawet cialami swojego wlasnego potomstwa, dodatkowo swinie sie nie poca, w zwiazku z tym, swinia wydala jedynie kilka procent kwasu moczowego z organizmu, reszta pozostaje w jej tkankach, a potem my ludzie to sopozywamy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zjadaniu odchodów i potomstwa nie ma nic nieczystego, to naturalne procesy, do tego bardzo powszechne. Ma to na celu dostarczenie składników odżywczych i/lub przetrwanie. Spożywanie wieprzowiny nie prowadzi do chorób, negatywne skutki jedzenia takiego mięsa wynikają z braku umiaru oraz wybierania niewłaściwych części i dotyczy to wielu innych pokarmów. Czy świnie są najbrudniejsze na ziemi - to raczej subiektywne odczucia, a nie obiektywna teza.

   Usuń
  2. Czytałam kiedyś artykuł o wieprzowinie w którym było o różnych "zarazkach" których nie da się zabić poprzez gotowanie smażenie... Czytałam też dlaczego nie można jeść mięsa ludzkiego. Wywołuje to chorobę (niestety nie pamiętam nazwy). Ja mięsa wieprzowego nie jem od dawna, teraz śmierdzi mi moczem. zastanawiałam się np nad tym ze ludzie jedzą np wątrobę świni, ta sama wątrobę przeszczepia się ludziom. To co mogę sobie zjeść później własną wątrobę? To najbardziej na mnie podziałało.

   Usuń
  3. Wasz Mahomet to morderca zabijał ludzi napadał na żydów.

   Usuń
  4. Pieprzenie o Shopenie.

   Nie trzeba się koniecznie pocić by wydalić z organizmu Mocznik w końcu jest coś takiego jak Uryna/Mocz a Świnie leją prawie ciągle tak Samo jak ciągle stawiają kloce. :P

   Jak nie przebadasz mięsa to i możesz zachorować dawniej jak Świnie były chowane Naturalnie to nie trzeba byłoby ich badać. Ba obecnie nawet Dziki chorują dlaczego odpowiedź prosta jest Mniej Koni. Kał Koński działa leczniczo i jest korzystny dla Zdrowia zarówno Świni jak i Dzika.
   Co do Tłuszczy. To powiem krótko Mój znajomy jest Weganem a Ja głównie Jadam Mięsiwo Wieprzowe. Owszem horesterol mam niby większy ale to ów Wegan ma więcej horesterolu szkodliwego. Gdyż horesterol dzieli się na dwa typy zupełnie niegroźny dla Ludzkiego organizmu i Szkodliwy, który może się odkładać w ściankach Żył, Tętnic.

   Jak ktoś bierze ze sklepu to i się nie dziwię. Sklepowego też staram się unikać Natomiast Wieprzowinka z Uboju Gospodarczego już jest o wiele lepsza. :P Zaś co do Wątrubek, itp. To nie przesadzasz aby? Człowiek jest zwierzęciem a u Zwierząt to już tak jest, że jedne zjadają drugie. Jesteśmy Drapieżnikami czego dowodzi fakt, że mamy Kły i nic tego nie zmieni. Zęby trzonowe wykształciły się wśród Homoidów dosyć późno. Pierwotnie przecież polowaliśmy na Mamuty. :P

   Usuń
 7. 4. W Islamie nie ma czegos takiego, ze kobieta jest zla i nieczysta w zwiazku z tym, ze menstruuje. Menstruacja jest naturalnym procesem i blogoslawienstwem, gdyz oznacza to, ze kobieta jest zdolna do poczecia potomstwa. Aby sie pomodlic badz czytac Koran nalezy dokonac ablucji (oczyszczenia), dotyczy to zarowno kobiety jak i mezczyzny. W zwiazku z tym, iz kobieta nie jest w stanie kontrolowac swojej menstruacji, trudno jest sobie wyobrazic jej stopien czystosci do modliwty. Nie oznacza to jednak, ze nie moze byc muzulmanka, tak jak napisalas, gdyz jest wiele innych dozwolonych form praktyki religijnej - moze sluchac recytacji Koranu, moze robic dua (nieformalna modlitwa, suplikacja), moze czytac inne artykuly czy ksiazki religijne poza Koranem. Dodatkowo w relacjach miedzy mezczyzna i kobieta w trakcie okresu zabroniony jest jedynie kontakt seksualny, pozostale relacje pozostaja takie same tzn. wspolne spozywanie posilkow, przytulanie sie, wspolne spanie itd.
  5. Zgodnie z Islamem, Allah uratowal Proroka Jezusa od meki i ukrzyzowania, Prorok wstapil do nieba i powroci przed koncem swiata aby zabic Antychrysta. Plan zgladzenia Jezusa zostal pokrzyzownay przez Allaha, i Allah ocalil Proroka, a zamiast niego zostal ukrzyzowany ktos do niego podobny. Zgodnie z Koranem Allah nie robi nikogo w konia :) gdyz wyjawia nam swoj uczynek wlasnie w Koranie. Interesujace jest to, iz jednym ze slow wypowiedzianych przez "Jezusa" w trakcie ukrzyzowania bylo: "Boze moj, Boze moj, czemus mnie opuscil?". W moim odczuciu slowa te stoja w kontrascie z podstawami wiary chrzescijanskiem i dogmatami, gdzyz po pierwsze Jezus zawsze ufal w plan Allaha/Boga i pokladal w nim cala wiare (tak jak wszyscy Prorokowie), po drugie skoro Jezus uwazany jest za Boga (element Trojcy Swietej) to czy oznacza to ze mial pretensje do samego siebie?, po trzecie Jezus byl swiadomy nadchodzacych wydarzen, wiec byl przygotowany na nie.
  6. W Islamie zarowno kobiete i mezczyzne obowiazuja pewne zasady dotyczace ubioru i zachowania. Zanim Allah nakazuje w Koranie okrywanie ciala kobietom, mezczyznom nakazuje spuszczac skromnie spojrzenie i zachowac czystosc. Jesli chodzi o ubior, mezczyzna powinien miec zakryte swoje intymne czesci ciala, obszar pomiedzy pepkiem a kolanem. Mezczyzna nie powinien rowniez nosic obcislych ubran, pokazywac klatke piersiowa, oraz upadobobniac sie w wygladzie do kobiety. Nie jest rowniez tak, ze jak napisalas kobieta "nie ma prawa" do noszenia czego chce, uzywania perfum, makijazu itd... Allah wskazuje nam po prostu, tylko to co jest dla nas lepsze.

  P.S. Strasznie sie rozpisalam :) jak zwykle zreszta :) takze probe odpowiedzi na kolejne pytania podejme nastepnym razem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, Kc czytając Twoje wypowiedzi są genialne!:) Tzn pierwszy raz spotykam się z osobą, która logicznie odpowiada na pytania podając przykład, dzięki czemu Twoja wypowiedź jest bardziej zrozumiała. Nie sa to puste wypowiedzi typu "bo tak".. Muzułmanką jestem od roku czasu, ale caly czas mam mnóstwo pytań.. Jeśli mogłabym prosić o jakikolwiek kontakt do Ciebie byłabym bardzo wdzięczna..:)Pozdrawiam

   Usuń
  2. Muzułmanką jesteś od roku... O czym to świadczy? Że porzuciłaś wiarę w Chrystusa w imię małżeństwa z muzułmaninem? Co jest wart człowiek niestały w własnej wierze?

   Usuń
 8. Mój mąż po przeczytaniu Twoim pytań śmiał się przez dwa dni. Ma do Ciebie jedno pytanie: Skąd wzięłaś te bzdury? Studiował Koran i naucza ludzi Koranu, odpowiada na pytania związane z religią, ale nie ma pojęcia skąd wzięłaś te "prawdy". Spróbuj więc sprecyzować, w którym miejscu w Koranie napisane są podane przez Ciebie "fakty". Watykan i Żydzi napisali księgi, które podają jako Koran, uważaj, bo z prawdziwym Koranem nie ma to nic wspólnego. Od czasów Mahometa chrześcijanie i żydzi próbują zniekształcić Koran, ale nie mogą, bo do dziś istnieją ludzie jak mój mąż, którzy chronią religię. Czekam na odpowiedź, jeśli chcesz poznać prawdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoj maz wierzy w mity, bajki a moze jeszcze w krasnoludki. Studiował Koran i moze jeszcze studiował smerfy. Koran jest tak prawdziwy jak opowiesc o krasnoludkach i sierotce Marysi. Piszesz ze Watykan i Zydzi napisali inna wersje waszej bajki? Twierdzisz ze wersja mitu twojego meza jest lepsza? HEHEH piszesz od czasow Mahometa to pewnie twoj maz chronil koran to ladnie on stary. Allah to tak naprawde plemienny zacofany i podly beduinski bozek i skrzat i nie boje sie go bo mi chuja zrobi.

   Usuń
  2. Nie masz prawa obrażać innych religii. Każda z nich jest prawdziwa na swój sposób i już. I nic mnie nie obchodzi, że odpowiedź ci nie pasuje. Sorry, ale terrorystami są nie tylko muzułmanie, bo też chrześcijanie. Zabijanie w imię Boga/ Allaha jest ogromnym nadużyciem. Oburzające jest jak można tak pisać. Fuj. Może sam wierzysz w 7 krasnoludków?

   Usuń
  3. Mahomet jest moją osobistą kurwa

   Usuń
  4. dobrze cię chociaż rucha ten mąż?

   Usuń
  5. bargzo dobrze powiedzia łas

   Usuń
  6. Martin Dnb, mam pytanie: Dlaczego tak bardzo nie lubisz islamu i muzułmanów? Co oni Ci zrobili? Skąd ta agresja? W jakim celu użyłeś "chuj", "borzek" i "skrzat" w 1 pytaniu? Czy czerpiesz radość z obrażania innych? Czym się w takim razie różnisz od ludzi, którymi gardzisz? Jeżeli chcesz wypowiedzieć się o czymś negatywnie, proszę, nie rób tego z agresją. Najpierw użyj rozumu; zastanów się, co zyskasz pisząc taki komentarz?

   Usuń
 9. A ja mam jedną uwagę o myciu się lewą ręką i o spożywaniu wieprzowiny. Nie "wynalazł" tego Koran ani islam. W krajach arabskich dawno przed islamem a także przed judaizmem, ludzie wiedzieli, że spożywanie wieprzowiny jest niebezpieczne. Jak wiadomo w tych czasach nie było lodówek. Wieprzowina jest tłustym mięsem i szybko się psuje nie tak jak wołowina, którą można suszyć na słońcu. Ludzie chorowali umierali. Więc w dawnych czasach unikano wieprzowiny. Sami Żydzi to wiedzą i też nie spożywali, choć to oni pierwsi wprowadzili zakaz religijny spożywania. Mycie się lewą ręką również zaczerpnięte od starożytnych, później od nich Żydzi- wynikało z braku słodkiej wody w tych rejonach świata oraz środków czystości jakie teraz posiadamy. Obmywanie się przed modlitwą było znane w starożytnych wierzeniach przed islamskich oraz później wśród Żydów.
  Jeżeli chodzi o psy, w czasach Mahometa były chore roznosiły wiele chorób, były też zdziczałe i niebezpieczne. Wtedy lepiej było mieć kota, nie aktualne w naszych czasach. Teraz bardziej niebezpieczne jest mieć kota np. toksoplazmoza.
  O kobietach nie czystych podczas menstruacji, jest info w wierzeniach indyjskich, zaadaptowane przez Cyganów/Romów- w końcu pochodzą z Indii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jacy ci muzułmanie sa mega inteligentni, szkoda tylko, ze zaden nie dostal nagrody Nobla :P

   Usuń
  2. Muhammad el-Baradei jest laureatem pokojowego Nobla w 2005 roku. Egipcjanin i były już szef Międzynarodowej Agencji ds. Atomu. Muzułmanin...

   Usuń
  3. WOW! jeden muzułmanin - gratuluję! i to pokojowa nagroda nobla.hmmm....pomyślmy co on takiego osiągnął... hmmm... ah tak! NIC!!!! jesteśmy tacy wdzięczni że się nie wysadził w ataku samobójczym, więc dajemy mu nagrodę, hehe :D

   Usuń
 10. może odpowiedź da Tobie ten blog:
  http://anty-islam.blogspot.de/?view=flipcard
  Fajnie opisane wymysły islamu. Mart

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepraszam za to osobiste pytanie, ale czy odwróciła się Pani od islamu? Do religii należy podchodzić rozumowo zgodnie z filozofią św. Tomasza z Akwinu. Tę drogę dochodzenia do prawdy religijnej polecam każdemu wątpiącemu.

  Zadała Pani za dużo pytań jak na jedną notkę:)

  Ciekawi mnie, czy zna Pani język arabski.

  Czy można się z Panią skontaktować za pomocą mejla? Jeśli Pani nie życzy sobie tak osobistego kontaktu, to przyjmę to oczywiście ze zrozumieniem.

  Z wyrazami szacunku

  Człowiek z Wielkopolski

  OdpowiedzUsuń
 12. blog fajny.Ciekawe wpisy, ale powiem Ci...że ciesze się, że moi rodzice są liberalni, mówią, że są katolikami niepraktukującymi, mieli zdrowe spojrzenie na wiarę, dzięki temu nie mam jazdy co można,a czego nie,rozumiem, że Adam i Ewa to metafora, i nie wszystko możńa odbierac tak dosłownie. żyję tak aby nie wstydzić się za siebie,robić coś dobrego dla inych i potrzebujących wychowuję trzech wspaniałych synów, mam super męża,nikogo nie potępiam, mam zrową psychę. Co do islamu, to uważam, że nie jest sprawiedliwy wobec dzieci i kobiet. Niby czemu kobieta ma byc gorsza, sluchac się męża, chowac się pod czadorem? Faceci niech sie schowają haha, i niech chodzą po mieście zakapturzeni! pozdrawiam Cię serdecznie, głowa do góry, idź śmiało przez życie! Wszystko przed Tobą! a Bóg, Jahve,Allah,itp i tak Cię będzie kochać!

  OdpowiedzUsuń
 13. Weszłam tutaj przez przypadek, nie wiem czy to przeczytasz. Ale oczarował mnie twój wpis. Wprawił duże zastanowienie. Ciezko znależć odpowiedz na pytania które zadałaś. Kazde z nich wywarło we mnie zwątpienie w pojęcie "wierzenia". Chciałabym spotkać muzułmankę taką jak ty usiasc przy kawie i poprostu porozmawiać.
  Poznać jak żyjesz. Czy jest ci tam dobrze. Czy jesteś dobrze traktowana. Czy to co mówią o Islamie to prawda.
  Moją religią jest "miłość" "szacunek" i "radosc z kazdego dnia", mam nadzieje, że w głebi serca tez tak czujesz. :)

  Pozdrawiam - Kasia z Koszalina

  OdpowiedzUsuń
 14. Slmalaikum..ale masz sporo pytan..powiem ci ze bym ci na wszystkie byl w stanie odpowiedziec..ale Allah wie najlepiej..choc powiem ci cos bardzo waznego..Allah jest Najwiekszy i On stawia warunki w tym zyciu..to co mamy przestrzegac i to co musimy robic..mamy wolno wole i to jest jeden z najwiekszych daruw jakie dostali ludzie i Dziny..ale Allah chce nasz sprawdzac i testowac i musimy sobie zasluzyc na niebo..Allah jest Najsprawiedliwszy..Miroslaw..chyba sie juz w kazdym twoim blogu wpisalem..hahaha..:-)

  OdpowiedzUsuń
 15. oh jasne masz wolną wolę...
  albo islam albo śmierć, ale wolna wola.

  OdpowiedzUsuń
 16. Cos ci powiem..jak wkoncu ciebie smierc dobiegnie..i jak staniesz przed Allah wraz z calo ludzkoscio..i ty z twojo niewiaro bedziesz gapil sie przed siebie..i marzyl zebys mugl wrucic spowrotem na ziemie zeby sie poprawic..ale nic z tego..to juz bedzie za puzno..bo masz tylko jedno zycie..i w nim masz sie wykazac..a od niewierzocych w Allah i jego prorokuw i anioluw i tych co kwpio z Islamu czeka niesamowita kara..i w grobie tak jak i w dniu ostatecznym..asz wkoncu trafio do piekla kolego..nie przejmuj sie..ten kto pujdzie do piekla czy do raju juz jest przesodzone i wpisane przez Allah w niebianskiej ksiozce..ale Allah daje nam zyc zebysmy sami mieli dowody co z naszym zyciem zrobilismy na drodze ALLAH Wszechmogocego..a jak ty sie przygotowales na ten dzien??..I tak dla Allah jest moje zycie..i dla Allah jest moja milosc..On cie ztworzyl glupolu..miej szacunek albo wypierdalaj do swojej niewiary..Chrzescianstwo umiera bo jest oparte na klamstwach..a Islam jest absolutno prawdo i Mohamet jest prorokiem Allah i pieczencio wszystkich prorokuw..Allah wie najlepiej..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zeby sie tylko allah nie posral. Naucz sie pisac analfabeto pierdolony. Razi mnie twoj jezyk. Sram na Allaha i wasz pieprzony koran. Pedofila i zlodzieja Mahometa to pieprze

   Usuń
 17. po pierwsze naucz się pisać bo tego nie da się czytać. Po drugie głupolem to ty jesteś, żadne słowo poprawnie nie napisane, jedynie słowo wypierdalaj. Brawo, brawo.
  Widać, ze brak ci ogłady i wykształcenia, nie mówiąc już o kulturze.
  Pokazujesz jedynie co wyżej napisane to prawda, jak przygotowani są do życia w europejskim społeczeństwie/wielokulturowym muzułmanie. Wiesz proszę wracaj do tej Tunezji bo nikt normalny, na poziomie ciebie tutaj nie chce.
  Walci

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze jedno, gdzieś w jakimś komentarzu opisujesz Miroslawie, że wychowywałeś się w wierze katolickiej, sorry nie wierzę. Nigdy muzułmanin/ojciec nie pozwoliłby na to. Więc kłamiesz jak z nut i pokazujesz jak muzułmanie są zakłamani. Czy ty dasz wybór swoim dzieciom? Nie, nie dasz bo śmierć albo islam! Odpowiedz właśnie na to pytanie czy zrozumiesz jak dziecko przyjdzie do ciebie i powie jestem ateistą/ chrześcijaninem/buddystą?I czy powisz ok, rozumiem i Ciebie kocham??

  Czy Dario nie widzisz jacy są muzułmanie naprawdę jestem na poziomie ale chyba to prawda że ludziom odbiera rozum miłość. Jak to mówią przez łóżko do islamu.
  Zakochałaś się, młoda jesteś wybierasz sobie muzułmanów na chłopaków. Kiedyś były subkultury punki, skinheadzi itd. teraz aby szokować czy być "atrakcyjnym" ludzie wybierają islam. Każdy chce być ciekawy, inny. Kiedyś irokez dziś szmatka na głowę.

  Niby wydajesz się inteligentną dziewczyną, ale brak w Tobie mądrości. Naiwna jesteś i jeszcze nie dojrzała.
  Naprawdę zrobisz sobie krzywdę. Opisywałaś momenty zwątpienia- czyli dalej myślisz, poddajesz wątpliwości, pamiętaj w islamie nie możesz wątpić, ta religia nie daje Ci tego prawa. Czy nie rozumiesz, że odbiera ci najważniejszą rzecz możliwość poddawania wątpliwości.
  Walci

  OdpowiedzUsuń
 19. Ty mnie tyle obchodzisz co zeszloroczny snieg prostaku..ty jestes modry..ty jestes glupszy od mojego kota..mam nadzieje ze srogo zostaniesz ukarany za twoje puste i zaklamane przypuszczenia od Allah..tylko jedno ci powiem urodzilem sie w Gdansku..od 5roku zycia nie widzialem tego goscia na oczy wiec mama z babcio mnie wychowali po katolicku..wiec sam doznalem prawdy gdy z mojo mamo przeprowadzilem sie do Belgii..a co do mojego syna..on ma wybur..A Islam nie jest na sile gamoniu..Ty nic nie znasz Islamu..co zobaczyles pare filmuw..terroriscikuw kturzy sie zabijajo..i co..ty nawet nie jestes wierzocym w swojej religii wiec zamnknij dziub i juz ci powiedzialem wypierdalaj do swojej niewiary..a mnie to nic nie obchodzi jak ja pisze..znam 4 jezyki tumanie..i jestem kim tym chce byc..wierzocym w Allah..A ty kwpij sobie dalej..i tak musze zejsc pare poziomuw nizej zeby sie takiemu prostaku jak ty tlumaczyc..ale cie ostrzegam..i Allah jest moim swiadkiem..ze twoja kara bedzie ruwnorzedna twojej glupoty i niewiary..a tak wogle co ty pierdolisz o kulturze i przygotowania do zycia w europejskim spoleczenstwie..zalosny jestes..zarazem jak i pojebany..ja jestem polakiem mieszkalem w Polsce i teraz w Belgii..Znam Polakuw(wierzocych)i muzulmanuw(wierzocych)..i so moimi dobrymi przyjaciulmi bylem zonaty z polko po katolicku asz moja zona mi zmarla na raka wotroby..wiec ty mnie i moich braci wogle nieznasz..ty tylko kierujesz sie malo inteligentnymi przypuszczeniami..typowo dla niedowiarkuw..hahahahaha..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pierwszą karę spotka już w grobie - przyjdą dwaj aniołowie i tak go walną młotem w łeb, że ów rozleci się na kawałki, po czym się zrośnie i znów oberwie (nie wiem ile to razy będzie, bo relacjonujący muzułmanin nie umiał liczyć, ale sądzę, że co najmniej z dziesięć). Potem przyjdą węże z piekła i będą go gryzły w grobie. A później pojawi się olbrzymi skorpion i będzie go kąsał, dalej nie wiem, bo przestałem oglądać ten budujący materiał muzułmański.
   Koran to czyste bzdury wymyślone przez beduinów. Poziom naukowy żenujący:
   gwiazdy to pociski, którymi aniołowie strącają demony próbujące dostać się do nieba - trzeba czegoś więcej, aby wiedzieć, że takiej bzdury nigdy by nie napisał wszechwiedzący bóg, w przeciwieństwie do tumaniastego beduina z pustyni. A takich rodzynków w koranie jest więcej.

   Usuń
 20. jak znasz tak samo inne języki, jak polski to słabiutko z poziomem biegłości.
  Za to piątka z plusem za poprawną pisownie wulgaryzmów.
  Nie zniżę się do twojego poziomu i nie odpowiem na te bluzgi, nie używam takiego języka, a allaha się nie boję mam go gdzieś. Możesz sobie mnie straszyć, takie bajeczki nie dla mnie.
  Pokazujesz tylko jak muzułmanie "rozmawiają" z ludźmi myślącymi inaczej.
  Żal mi ciebie matka i babcia się za ciebie na pewno także wstydzą.
  Walci

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeszcze jedno, dlaczego nie ruszysz tyłka i nie pojedziesz, gdzie będzie ci dobrze, gdzie już prawie sami muzułmanie( bo wybili Koptów, chrześcijan w Syrii, albo jedyna religia dozwolona to islam- jak w Arabii S). Masz tak dużo możliwości wyboru, nie siedź na tyłku jedź tam lepiej i wśród swoich. No tak tam nie ma takiego socjalu jak w krajach Europy zach....
  Walci

  OdpowiedzUsuń
 22. Pytania do chszescijan..bo nim kiedys tez bylem..

  1)bzdura..wymyslona..300 lat po Jezusie..Te papieskie czy koscielne bzdury wymyslij czlowiek..a potem wybierali co im sie podoba..glosowali co bedie w bibli a co nie..a nie muwioc o samym Jezusie ktury muwil..Boze..Boze..czemu mnie opusciles..Czyzby Bug prosil o pomoc Boga..Totalna bzdura.. To byl zwykly prorok ktury mial Slowo i cuda Boskie..ale zydzi..nie wierzyli w niego i chcieli go zabic..ale Allah zapobiegl temu..wiec on wcale nie zmarl..a po drugie..wlasnie w Quranie Allah dal odpowiedz dlaczego on zmylil zyduw..a chrzescjanin zmylil samego siebie..Taka jest prawda....

  2)Bo w tych czasach jest duzo niedowiary..tutejsza religia wiekszosci chrzescijan..a juz nie muwie o tych hindusach czy buddystuw co wierzo w duzo Boguw..ci to calkiem spadli na dno..muwioc dalej.. jest materializm..atheism..nauka zacofanej i zaklamanej evolucji..tak rybka wyszla z wody i sobie nogi przykleila..i pluca sobie wyczarowala..jeszcze nieszlyszalem nigdy takiej bzdury..i dziwi mnie ze ludzie wierzo w te bajki..oni majo zadnych konkretnych dowoduw..tylko przypuszczenia..a ich datowanie czasu jest tak bledne..jak ja gram w playstation i bawie sie tym..a juz nie wspomne ze odnalezli arke Noah..w Turcji..jeszcze jeden dowud..ze byl wielki potop..a juz nie wspomne ze odnajdujo muszle i inne gatunki co zyjo w wodzie..na topie wielkich gur(andes..himalaje)..i mam jeszce sporo innych dowoduw..

  3)Wlasnie tu juz sie mylisz..ziemia nie istnieje tyle lat..nie wierz wszystko co ci naukowcy pierdolo..bo oni tylko szukajo niewiary i jak to wszystko zaklamac by tylko Allah wymazac z creacji wszechswiata..prawda jest taka..ze ALLAH POWIEDZIAL bodz i czas sie stworzyl..czy ma to wielkie znaczenie jak dlugo swiat istnieje..Czy 10000 lat czy 10000000 lat..A jak juz to ci powiem ze ci niewierzocy naukowcy sami odkryli ze byl Big Bang..a wiec z niczego powstalo cos..czy to nie jest najwiekszy dowud ze wszechswiat byl stworzony..:-)

  4)dziwne pytanie..te powinnas wymazac..bo odpowiedz jest nie istotna..wiem tylko ze ludzie w niebie czy raju majo poziomy w zaleznosci od ich wiary..ich dobrych czy zlych uczynkuw.itd..a swieci to tez wymyslona sprawa przez naszych przodkuw..Jak morzesz byc swietym jak kierujesz sie religio ktura jest poplotana prawdo z klamstwem..a wiec falszywo religio..Islam jest prawdo..a tu modlisz sie tylko do Allah jedynego..tego co ztworzyl wszystko..i wszystko do Niego wruci...i masz wierzyc w jego prorokuw..Profeta Mohamet byl ostatni i piecziencio wszystkich prorokuw..a Quran jest cudem Boskim i swiatlem dla calej ludzkosci..wiec nie zawracaj sobie dupy swietymi..oni ci w niczym nie pomogo..:-)

  5)Skod ty te bzdury masz..czy Biblia tak muwi??..po pierwsze Adam i Ewa nie mieli pierw dwuch synuw..Allah dal Ewie dzieci w parach..jeden chlopiec i jedna dziewczynka..a dopiero nastepne dzieci mogli brac slub z tymi poprzednimi albo na odwrut..i tak zaczela sie ludzkosc..Adam i Ewa zyli 800 lat wiec zrobili duzo dzieci..wiec ta parka chlopiec i dziewczyna co sie razem urodzila nie miala prawa sie zenic..Allah wie najlepiej dlaczego tak a nie innaczej..Kain i Abel mieli tez 2 siostry..Abel mial sie ozenic z siostro Kain a Kain z siostro Abela..ale jeden z nich buntowal sie i znienawidzil drugiego bo..Allah nie przyjol jego ofiary i niechcial zeby ten zenil sie z jego siostro..A wiec poznalismy pierwszego morderce..choc puzniej zalowal tego..i prosil o wybaczenie Allah..Allah mu wybaczyl ale Adam jeszcze nie i go wygnal z swojego miejca..a co do koloruw skury..Dario czy ty wogle czytasz Quran..Allah przeciez powiedzial ze wyslal aniola na ziemie zeby wziol piaski z wszystkich czesci ziemi..bialy piasek z pod morza..brozowy z lasu..czerwony i czarny z gur..i tak dalej..To byl Plan Allah..i On dobrze wiedzial ze bedo ruzne typy skury..wiec my bylismy ztworzeni z ziemi..a czy ziemia ma jeden kolor Dario..mam nadzieje ze cie swiatlem prawdy oswiecilem..Miroslaw..:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestes jebanym analafabeta. Jestes idiota jesli twierdzisz ze Adam i Ewa zyli 800 lat. Twojego allaha wymyslil pedofil mahomet. Sram na Allaha jebany kozojebco.

   Usuń
 23. Ale ty spadles nisko..masz Allah gdzies..On cie ma tez w dupie i sie o tym przekonasz..a ja mam twoje puste i beznadziejne gadanie tez dosyc..A jak ci polacy sie odnoszo..czy ty z marsa spadles..gdzie ty mieszkasz..a jeszcze daj wudke..to juz wogle co drugie slowo to przeklenstwa..atakujesz mojo wiare choc sam jestes zagubiony..mam to gdzies..atakujesz moje pisanie po Polsku..choc gdybym cie na oczy zobaczyl to bym cie zkasowal polkim jezykiem.. ale mam to gdziesz..bronisz sie klamstwem i brakiem inteligencji..to juz oznacza jaki z ciebie gamon..co tu wogle robisz..idz na rybki..albo popij sobie wudke..morze sie lepiej poczujesz..a ja sie tu dobrze czuje..twoja gadka mnie juz nudzi..dla pustych i zaklamanych ludzi jak ty kturzy kwpio wiary jestem wlasnie taki..a to ze kwpisz z Allah co ci nie wybacze..i mam nadzieje ze twoje miejce bedzie PIEKLO..bedziesz sie smazyl..amen..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Allah sie moze co najwyzej zesrać

   Usuń
  2. To allach ma jednak dupę - wiedziałem, że ma, no po prostu wiedziałem....

   Usuń
 24. wiesz zostawię to po prostu bez komentarza, bo brak słów. Paplanina nawiedzonego błazna ot to. Chociaż napiszę, a co mi. Naprawdę czy do ciebie nie dociera, że mnie nie przestraszysz tym twoim piekłem, ani al-lahem.
  Jak mierzysz mnie tą miarą to pokazujesz jaki jesteś cienki i jak łatwo ciebie wyprowadzić z równowagi, jak masz nierówno pod sufitem i jaki jesteś agresywny oraz jak innych ludzi oraz inności i innych poglądów nienawidzisz.
  Szczerze nie mam nic do ciebie tylko mi ciebie naprawdę żal.
  Jeszcze jedno obrażasz swoją babcię i mamę, widać że nie miałeś dla nich szacunku, mówiąc tak źle o ich wierze. Pamiętaj mnie to nie rusza co mówisz o jakiejkolwiek wierze.
  Taki prostak jak ty mnie nie urazi.
  Koniec i basta. Odpisuj co chcesz nie wyprowadzisz i nigdy mnie nie wyprowadziłeś z równowagi za cienki jesteś, a zresztą nie wiesz jak mnie dotknąć swoimi słowami.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ok..jestes kim jestes..zyj sobie jak chcesz..ja juz tobie nic nie mam do powiedzenia..i nie mam zamiaru juz cie niczym dotknonc..ja mam szacunek do innych pogloduw i kazdy ma prawo miec swoje zdanie..Wiec zostawmy to sprawe w spokoju..za bardzo mnie ponioslo a wiec podaje ci reke pokoju..

  OdpowiedzUsuń
 26. widzę że nie ma odpowiedzi z "pytań dla wszystkich " więc śpieszę z pomocą :)
  1 na to pytanie odpowie ci historyjka którą sama wstawiłaś " czy bóg istnieje?"
  2 bóg przez cały czas doświadcza człowieka by umocnić go w wierzę, znasz historię hioba?
  3 a poco malarz stworzył obraz a muzyk melodie ? zwierzęta są po to żeby człowiek ;
  a) mógł co jeść\
  b) uczyć się od nich niektórych zachowani
  c) miał jakiś obowiązek opieki nad nimi i żeby mu się nie nudziło
  4 bo jest za leniwy :P a tak naprawdę to myślę że wielu ludzi by się przeraziło jakby nagle znikąd czyjś głos usłyszeli. bóg zawsze odpowiada na modlitwy tylko czasem mówi 'nie'
  5 jak by pozwalał to by nie istniało takie zjawisko jak egzorcyzmy, nie wiem gdzieś ty pobłądziła w tym internecie ale ci powiem że jak by szatan atakował najbardziej wierzących to cały ( a przynajmniej część ) watykan powinien być jego siedliskiem, na opętania najbardziej są narażone osoby zbyt mocno wierzące w okultyzm
  6 może żadna nie jest prawdziwa a może wszystkie są. może tak naprawdę wszyscy ludzie wierzą w to samo tylko inaczej to sobie nazwali. kto wie ? ale jednak wole wierzyć że stworzył mnie bóg niż być efektem ubocznym wielkiego wybuchu.
  7 bóg jest nie skończony niema początku ani końca
  8 w puszce po konserwie 5 metrów pod ziemią dokładnie pod himalajami :D a tak na serio to jak ja mieszkam w polsce a polska jest w europie a europa jest na ziemi a ziemia jest wu kładzie słonecznym a układ słoneczny w drodze mlecznej a droga mleczna we wszechświecie to gdzie jest wszechświat ?
  9 nie wiem za bardzo o co ci chodzi z tym hitlerem ale to był człowiek chory psychicznie w nic niewierzący który maił spaczone postrzegania świata i popie.. no dzieciństwo
  10 tu akurat pierwsze słyszę żeby ludzie kiedyś żyli kilkaset lat. z tego co wiem to w czasach abrahama 50-cio letni koleś był postrzegany jak dziś 120 letni dziadek no w sumie też tak wyglądał
  11 "bóg tak chciał" to powiedzonko ludzi i zazwyczaj się je wypowiada na pogrzebach wiec... a wolna wola jest od tego czy się decydujemy popełnić grzech czy nie
  12 bóg się nie boi niczego materialnego bo to może zniszczyć w każdej chwili jak mu się tak przywidzi a babel wyła efektem pychy ludzi i zademonstrowanie bogu że ludzie są mu równi
  13 wymysły średniowiecza niestety, jak by seks był zły to by się ludzie w jego wyniku nie rodzili
  14 boski dzień może trwać 24 godziny albo 245 lat albo 1000000 lat ziemskich albo ile mu się rzewnie podoba, a co z planetami które mają 1 dzień przez całe swoje istnienie bo mają 2 słońca i jak jedno ma zajść drugie już wschodzi ?
  15 teoria nie uznawana przez biologów którą wyklucza genetyka
  16 podobno stają się czymś podobnym do anioła ale że się tak wyrażę mniejszym rangą tak w każdym razie mówił nam ksiądz na religii
  17 kto powiedział że zwierzęta nie mają duszy ? widział ktoś ? przecież duszy nawet u człowieka się nie da zobaczyć

  no i toby było na tyle w temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 27. To i ja coś od siebie dorzucę. Nie studiuję teologi, nie mam żadnych certyfikatów itp. itd. odpowiedzi są jedynie moimi przemyśleniami, odpisuję jak ja to rozumiem oczywiście w oparciu o wiarę :)
  Pytania do chrześcijan :
  1. Rodzimy się z grzechem, ponieważ Adam i Ewa zgrzeszyli i mimo, że Jezus nas zbawił, to jednak nie można tej 'winy wykasować'. My, dzięki zbawieniu mamy szansę trafić do nieba, bez tego raczej byśmy nie mogli.
  2. Jesteśmy ludźmi z wolną wolą i możemy robić to, co chcemy. W Polsce jest Konstytucja, którą musimy przestrzegać,a i tak są ludzie, którzy tego nie robią, tak samo jest z prawem Bożym. A jeśli chodzi o Stary Testament, to jest on skierowany do Żydów,a Jezus przyszedł dopełnić tamto słowo, dając jakby 'nową' religię :)
  3. Pewnie na odpowiedni moment ;-) Myślę,że nie da się na to odpowiedzieć, ale jak już będziesz w niebie, to możesz usiąść z nim przy kawce i o tym porozmawiać :P
  4. Ależ oni nie są od nas lepsi, zobacz, że grzeszyli tak jak my, jednak są dla nas świadectwem wiary i patrząc na nich łatwiej jest nam dobrze czynić. To tak jak masz np. reklamy, nie reklamują wszystkich rzeczy, tylko wybrane, ale czy to oznacza, że inne rzeczy są złe ?
  5. Mi kiedyś wytłumaczył to tak : czy piszą o tobie w gazetach ? no nie, piszą o wybranych ludziach i tak samo mogło być z Adamem i Ewą, oprócz nich byli inni ludzie, ale to oni zostali nam ukazani ;-)

  Pytania do wszystkich :

  1. Przeczytaj historyjkę umieszczoną na swoim blogu o fryzjerze :)
  2.Zobacz, że nowotwory są niewidzialne, nie możesz ich dotknąć, czy nie byłoby to dziwne, gdybyś się obudziła w nocy, patrzysz,a tam Ci noga odrasta ? :D Teraz oczywiście się śmieję, wiadomo, że Bóg Ci nogi nie doczepi, ale może sprawić, żebyś tej amputacji nie potrzebowała.
  3.Nie mam pojęcia, ale najwidoczniej miał w tym jakiś plan :)
  4.Odpowiada na modlitwy, czynem.
  5.Człowiek ma wolną wolę, jeżeli dopuszcza do siebie szatana, to co jest to jedynie jego wybór. A skąd Ty wzięłaś info, że szatan opętuje tych najbardziej wierzących? :D Ej, to jest totalna bzdura ;-)
  6.Bo to chyba właśnie na tym polega wiara, że wierzysz, mimo, że nie jesteś pewien - zaufanie :)
  7.Boga nikt nie stworzył, on jest od zawsze.
  8. Dowiesz się, po śmierci :)
  9.Niestety nie umiem Ci na to odpowiedzieć, jedyne co mogę powiedzieć, to - wolna wola, jednak wiem , że nie jest to zadowalające, jednak jak tylko się dowiem, to dam Ci znać ;-)
  10. ''Bóg stwierdził, że mogą mu zagrozić'' - gdzie to jest napisane? o.O
  11. Bóg ma względem nas plan i albo go wypełnimy, albo nie.
  12. Po pierwsze Bóg się nie boi ;-) Po drugie, nawet jeżeli hipotetycznie zakładamy, że się boi to nie samej wierzy, jako budynku, ale ludzi i tego, co się z nimi działo.
  13.Gdzie jest napisane, że sex jest zły?
  14. Kochana, Biblię pisali ludzie, którzy wiedzieli co to jest dzień, więc oni to tak nazwali :)
  15. Albo wierzysz, że Bóg stworzył świat, albo wierzysz w ewolucję :)
  16. Trafiają do nieba.
  17.No właśnie tego też nie wiem i trochę to smutne, bo kocham moje psy :) Ale nigdy wszystkiego nie pojmiemy, gdzieś nawet w Biblii jest napisane, żeby się nie doszukiwać, bo my mamy inną logikę :)

  Pozdrawiam, mam nadzieję, że choć trochę pomogłam i zapraszam na swojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam , nie jestem muzułmanką , ale chciałabym się dowiedzieć dlaczego przed czytaniem koranu dokonuje sie ablucji w określonej kolejności. Dlaczego najpierw prawa dłoń potem lewa , potem twarz, nos usta itd... co oznacza ta kolejność? Bardzo proszę o odpowiedź...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są takie techniki manipulacji. Wszystko wg. jakiejś tam szkoły muzułmańskiej(nawet Muhammad tego nie wymyślał). Sama próbowałam być muzułmanką, więc wiem z autopsji,że zwykły prysznic czy załatwienie się w toalecie to ciągłe rytuały. Jedzenie, modlenie wg zasad, sranie, spanie, a nawet seks. Wreszcie jesteś taka zajęta,że przestajesz myśleć (bo myślisz jak masz daną czynność zrobić i co wyrecytować przy tej okazji). To ma prowadzić do myślenia jedynie o Allahu i działa, ale nie stajesz się szczęśliwsza lecz bardziej znieczulona. Czysta manipulacja.

   Usuń
 29. Witam, teraz czas na mnie :) !

  Twoje pytania są dowodem na to że zaczynasz myśleć samodzielnie i to bardzo cieszy.
  3 Kwietnia Aga która ci odpowiedziała zawarła cała prawdę o tym wszystkim.
  Te wszystkie "mądre księgi" powstały tylko po to by sterować ludźmi którzy myśleć samodzielnie nie potrafią smutne. Nie daj się wmanewrować w ten bajkowy świat okrutnych krwawych bogów ( i w biblii i w koranie nie brak przykładów ludobójstwa w imie boga ).Myśl samodzielnie bądź dobra dla innych nie czyń innym rzeczy których sama czynionych byś mieć nie chciała i ciesz się życiem.
  pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
 30. A ja mam ptanie to tego caniak maniaka z Gdanska
  Zagladaszu jeszcze bratku

  OdpowiedzUsuń
 31. Jak zaglaszasz cwaniaku to daj glos
  podyskutujemy

  OdpowiedzUsuń
 32. Religia jak religia nie ma sensu .. :) I nie gadajcie bzdury że ewolucja jest wykluczona przez biologów Bo to sobie wymyślili fanatycy religijni > Ewolucje często potwierdza nawet kościół mówiąc że tchnął ją bóg: ) A tak w ogóle To skoro ewolucji nie było a świat ma 6 tysięcy lat jak uważają niektórzy wierzący to skąd kości dinozaurów ? proszę was? i nie opowiadajcie bzdur że ich nie ma lub mają parę tysięcy lat :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.youtube.com/watch?v=QzTQ_anl5Yw

   Usuń
 33. Odpowiedzi
  1.Bóg nie może sobie zaprzeczać, skoro dał nam wolna wole i kazał czynić ziemię poddaną (czyli zarządzać wg swojej woli) to od nas zależy czy będziemy chcieli z tego skorzystać. Bóg dał nam potężną broń Słowo to samo które stworzyło świat i gwarantuję że gdyby każdy chrześcijanin, poganin, muzułmanin, zamiast głosić bzdury i nawzajem się terroryzować skupił się na chwaleniu Boga i pomaganiu bliźnim, mielibyśmy już teraz raj na ziemi. A propos Islamu który twierdzi, że gdy powyrzyna lub zmusi przy użyciu miłości, strachu, tortur, szantażu etc. wszystkich do przyjęcia Islamu zapanuje raj na ziemi podam za przykład jak się tłuką miedzy sobą we własnych krajach.
  2. To nie Bóg leczy a człowiek, dzieki wierze w Boga. Obecnie lekarze badają i uznają wpływ psychiki na zdrowie, szczególnie pod kątem raka, dlatego można wytłumaczyć dlaczego człowiek jest w stanie sie uleczyć dzięki wierze, a dlaczego mu nie odrośnie noga ;)
  3.Bo chciał i mógł to zrobić? Zwierzęta są dane ludziom byśmy mogli się od nich uczyć i korzystać z ich obecności. Po co Ci wolna wola w świecie w którym nie musisz wybierać? Wydaje mi się że nie doceniasz duszy, a zbytnio przeceniasz życie.
  4.Bóg nie jest człowiekiem, ma osobowość, ale nie ma ciała, jest bardziej jak głos intuicji, serca itd. Bóg odpowiada tylko wtedy gdy chcesz go usłyszeć i mu na to pozwalasz. Wyciszenie i pokora to podstawa.
  5.To nie Bóg pozwala na opętania tylko człowiek pozwala się opętać. Bez zgody człowieka nie ma takiej możliwości.
  6.Jest tylko jedna wiara na całej ziemi Boga całym sercem i bliźniego jak siebie samego, cała reszta to dogmaty i pycha kapłanów.
  7. Bóg nie jest materialny, więc nie musiał byc stworzony.
  8. W świecie duchowym istnieją tylko dwa miejsca w Bogu i nicość. Piekło niebo i czyściec to nie miejsca a stany w jakich znajduje się dusza. Piekło jest stanem w którym dusza cierpi gdyż nie może połaczyć się z Bogiem, pomimo świadomości jego pełni łaski - to tak jakbyś widziała przez szybę ukochaną osobę, ale nie mogła jej dotknąć. Życie w wierze ma nas nauczyć jak dokonać połaczenia. Czyściec jest stanem przejściowym w którym dusza oczyszcza się z grzechów przed połaczeniem z Bogiem. A niebo jest stanem połaczenia, nieograniczonej mocy i mozliwości, absolutnej swobody
  9. Bóg nie może sobie zaprzeczać. Zło to nie tylko Hitler, ale miliony amerykanów którzy finansowali jego armię, niemców którzy na niego głosowali, konsumentów firm które wspierały jego kampanię, a także ludzi którzy dla lepszej pozycji i ochrony wyniszczali swoich braci. Ilu osobom na świecie zabrałabyś wolną wolę, aby wyeliminować zło?
  10. Bóg nie stwierdził że moga mu ludzie zagrozić tylko wystraszył się że gdyby człowiek od razu dostąpił takich możliwości jak ma Bóg to rozpieprzyłby wszechświat w diabły. Dlatego Bóg zabronił wchodzić do raju, aby człowiek nie bawił się jego narzędziami, a na świat sprowadził nauczycieli tak by nauczyć człowieka właściwego zachowania. Drzewo dobra i zła otworzyło ludziom oczy, ale spowodowało że zaczeliśmy walczyć przeciwko sobie i straciliśmy zaufanie. Wrócimy do raju gdy nasz błąd zostanie naprawiony tzn. nauczymy się nie używać zła przeciwko sobie.
  11. Bóg chce abyś się uczył, jesli popełniasz błąd dostajesz nauczkę, jeśli nie wyciągasz wniosków znów dostajesz po dupie, aż się nauczysz. :)
  12. Bóg nie bał się wierzy Babel. Została zniszczona z powodu pychy ludzi, a nie z powodu strachu.
  13. Przyjemność jest potrzebna do rozkręcenia wiru energii dzięki któremu dusza łaczy się z ciałem, im większe i czystsze uczucie rodziców tym lepsza dusza na starcie.
  14. We wszechświecie są miliardy słońc, dlaczego miałby brać akurat to jedno?
  15. Co z Ewolucją?
  Bzdura http://www.youtube.com/watch?v=QzTQ_anl5Yw
  16. Może to jest ich lekcja i lekcja dla świata by nauczył się cenić dar jakim jest życie?
  17. Dusza nie jest prawem, a wyróżnieniem. Szatan o to kłócił się z Bogiem, ze człowieka umiłował i wyróżnił spośród wszystkich istot.

  OdpowiedzUsuń
 34. Te Twoje pytania to tak na poważnie czy tylko nas wkręcasz?

  OdpowiedzUsuń
 35. Jak czytam te pytania do muzułmanów to aż mi się śmiać chce: nie wolno spać na brzuchu, robić makijażu, mieć psa w domu... Po prostu zalosne.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja na temat Islamu sie nie wypowiem, bo za nim nie jestem, zbyt wiele irracjonalnych i bezsensownych rzeczy.
  Natomiast pytania Do chrzescijan moge odpowiedziec,
  Nasza religia istniala wczesniej!!! Bog przemawial Do ludzi duzo wczesniej! Abracham, Mojzesz, Noe! Tylko nazwa powstala Po smiersci Jezusa Chrystusa, ale to nadal ten sam Bog. BOG jest jeden, tylko kazda religia go inaczej nazwala. Dlaczego ludzie maja inny kolor skory???
  Proste, czlowiek przez tyle tysiecy lat ewoluuje poprzez czynniki naturalne/pogodowe. Tak eskimosi maja male nosy zeby nie wdychac zbyt wiele mroznego powietrza, oraz male oczy wskutek mrozu, w przeciwienstwie Do afrykanczykow ktorzy maja wielkie nosy i oczy.
  Nam kiedys madry ksiadz powiedzial, Ze nikt nie powiedzial ze Bog nie moze poslugiwac sie natura.np morze czerwone rozstapilo sie na wskutek ruchu plyt tektonicznych, Co wystepuje raz ja kilka tysiecy lat, ale ze akurat kiedy izraelici mieli je przekroczyc, nikt Bogu nie zabroni uzywac natury ktora Sam stworzl
  -> patrz potop (skutek przyrody -deszcz).
  Adam i EWa dwoch synow mieli ale w bibli nie jest opisane wszystko bo to tylko zbior najwazniejszych wydarzen.Mogl stworzyc wiecej ludzi, tak jak nie stworzyl swiata w siedem dni, to jest metaforyczne zagadnienie, dla Boga 7 dni moglo byc nasze 7 mln lat.
  Wierzymy w to Ze jezeli bedziemy sie modlic Do swietych to Po naszej smierci beda sie wstawiali do boga za nas, bysmy jak najszybciej wyszli z czysca i stali w raju.
  W raju nie ma rownych i rowniejszych, tylko swieci trafiaja prawdobodonie szybciej albo odrazu, nie kazdy swiety jest przez kosciol uswiecony, jest wiele o ktorych nie wiemy, swieci ludzie ktorzy zyli bez grzechu, normalni ludzie grzesza i to normalne, czlowiek ulega pokusie, a to Ze jezus zmarl za nas ja krzyzu? Wczesniej ludzie rodzac sie, rodzili sie w grzechu, dzis rodzac sie jestes bez, od ciebie zalezy czy bedziesz grzeszyl i Do czysca pojdziesz.a ze czlowiek wolna wole ma ulega pokusom i grzeszy.jezeli Bog by interweniowal we wszystko oznaczalo by to ze jednak nie mozemy robic tego co chcemy Bog jest Milosiern Bo przebacza kazdemu kto chce sie nawrocic , nie kazdy czlowiek potrafi wybaczyc a Bog potrafi jesli czlowiek o to prosi i sie nawroci na boza droge.Mam nadzieje ze troche pomoglam.

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam, trafiłem tu czystym przypadkiem, za zwyczaj nie czytam podobnych stron i nie udzielam się w tego typu dyskusjach bo internet dał ludziom szanse anonimowo i na odległość plucia na innych, grożenia im itp itd...
  Wychowałem się w wierze katolickiej, na szczęście dla mnie, szybko coś zaczęło mi nie pasować w tym co mówią księża.
  Poszukiwania odpowiedzi na co raz to nowe pytania odnośnie Boga i całej wiary zajęło mi kilka lat. W tym czasie zahaczyłem o kilka innych religii, nawet o te, które od wieków już nie istnieją. Rozczarowałem się dość mocno bo w żadnej z nich nie znalazłem choć szczątkowych odpowiedzi na moje pytania. Moje wychowanie i wierząca rodzina skłaniały mnie do zapomnienia o problemie i powrocie do kościoła ale już wtedy wiedza, którą nabyłem poszukując nie pozwoliła mi na to - całe szczęście.
  Od wielu lat jestem szczęśliwym ateistą, (tu taka uwaga - ateizm nie jest wiarą w nic - jest ideologią, rozsądną i logiczną, nie opierającą się na czyichś przemyśleniach, prawach czy nakazach i zakazach).
  Dlaczego to napisałem ? A no dla tego, żeby Ci powiedzieć, że jeśli nurtujące Cię pytania wynikają z wyłącznie Twoich przemyśleń i wątpliwości - nikt na nie nie udzieli Ci odpowiedzi. Każdy (muzułmanin, chrześcijanin, prawosławny i każdy inny wyznawca jakiejkolwiek religii, bądź ateista czy agnostyk) odpowiadając na pytania postawione przez Ciebie odpowie zgodnie z własną wiarą i własnymi przekonaniami. Każda odpowiedź przyniesie kolejne pytania i tak w kółko. Przykład:
  - dlaczego lewa ręka jest nie czyta? - bo służy do mycia,
  - dlaczego myjąc się nią jest nie czyta? przecież używając mydła (po użyciu którego ciało jest już czyste(czy jak to tam jest przyjęte) ) myjesz również lewą dłoń...

  Moim skromnym zdaniem nie potrzebujesz odpowiedzi innych osób a rady - moja rada więc taka, poszukaj odpowiedzi sama, gdzie tylko chcesz, potem weź tą listę pytań i z wyłączeniem wszelkich świętych ksiąg, bogów, dogmatów, odpowiedz na nie sama zgodnie z rozsądkiem i logiką - jeśli to zrobisz powinnaś poczuć satysfakcje.

  Do wszystkich fanatyków - nie będę odpowiadał na Wasz "hejt" szkoda mi na to czasu więc nie wysilajcie się a z szacunku do właścicielki bloga (czy czym ta strona jest) nie zaśmiecajcie.

  Autorkę pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań, racjonalne spojrzenie na świat daje Ci zawsze możliwość przeżycia swoich lat tak jak chcesz to zrobić a nie tak jak jest gdzieś przez kogoś napisane ileś tam tysięcy lat temu- nikt za Ciebie żyć nie będzie, a żyć w wiecznym poczuciu winy tylko dla tego że być może po śmierci jest coś jeszcze? A co jeśli nie ma, po co było to wszystko, ze strachu ;) ?

  PS: nie przepraszam za obrazę uczuć religijnych, z góry uprzedzam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Pamiętajcie kochani,że Bóg dał człowiekowi wolną wolę i rozum i tylko od człowieka zależy jak to wykorzysta w tym swoim życiu.Jedno jest pewne,że krótka droga bez boga i nie można życ jakby piekła nie było.Wszystko ma swój początek i koniec.

  OdpowiedzUsuń
 39. Odpowiem na twoje pytanie 17. Dlaczego tylko ludzie mają dusze? Dlaczego zwierzęta nie mają do niej prawa? To tak samo istoty żywe jak i my. To też są istoty stworzone przez Boga.

  „Idąc ulicą, jak mówią, litował się Pitagoras nad bitym bezlitośnie psem i przemówił w te słowa: Przestań go bić! Przyjaciela duszę rozpoznałem w jego skowycie

  Nie wolno bic zwierzat. A psy sa szczegolne. Uwazam ze powinny miec rowne prawa jak ludzie. Bog stal sie czlowiekiem, ale Bog stal sie tez psem. Bog Anubis niech czuwa nad psami. Jest Ojciec Bogow i sa i Bogowie. Nie wykluczone ze Pan Jezus wcielal sie rowniez i w zwierzeta jako ze wszystko jest boskie.

  OdpowiedzUsuń
 40. Piekło i niebo ? Uwazam ze jest bardziej preezgystencja i doskonalenie sie i droga do boskosci i kazdego to czeka. Jedni dotra tam wczesniej a inni pozniej. Miejcie odwage myslec i nie trzymajcie utartych prawd. Nic nie jest tak pewne jak to co do czego samemu sie dojdzie. Trzeba zwatpic w to co o religii uczono.

  OdpowiedzUsuń
 41. Wszystko co zyje ma dusze. Nie wyobrazam sobie raju bez kwiatow, zwierzat i drzew.

  OdpowiedzUsuń
 42. czytam aska pewnej dziewczyny,która przeszła właśnie na islam i mieszka od niedawna w Egipcie.. i ona twierdzi,że kobiety mogą wychodzić normalnie na ulicę z makijażem i pomalowanymi paznokciami .. i tak samo twierdzi,że kobieta wcale podczas porodu czy okresu nie jest uważana za nieczystą...więc coś mi się tu nie zgadza, to zależy od kraju w którym się przebywa czy ona coś ściemnia ,bo nie bardzo rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
 43. A mnie tylko dziwi skad ten ALLACH bieze tyle DZIEWIC w dzisiejszych czasach, nie wspomne ze po 72 dla kazdego Araba.......

  OdpowiedzUsuń
 44. Nie ma roznicy miedzy swiatem ludzi ,a swiatem zwierzat.W kazdym z tych swiatow sa silni i slabi ,madrzy i glupi,przyjazni i podstepni.Wszystkie cechy mozna przypisac kazdej istocie.Nie trzeba wielkiej madrosci by stwierdzic ,ze religie to piekne bajki,ktore potrafia usypiac i straszyc .Jak dlugo bedziemy zyc,tak dlugo bedziemy zabierac innym ich wiare i narzucac swoja ,ta tylko prawdziwa.Z Bogiem na ustach wolno nam ludziom robic wszystko ,przez tysiaclecia i nie bedzie konca.Do wszystkich Pan ,to my mezczyzni ukladamy wszystko pod siebie,bo w religii nie moze byc parytetu ,wrecz musi panowac cicha dyskryminacja ,by sie utrzymala

  OdpowiedzUsuń
 45. Cóż pozwalam se odkopać temat choć spodziewam się "wiadra pomyj lanych na Mnie" za ukazanie innego Punktu Widzenia. :P Zaś, że wszystko w jednym poście się nie mieści jestem zmuszony je podzielić na kilka. :(

  (Pytania dla Wszystkich)
  1.Dlaczego zakładasz, że jest tylko jedna Istota Wyższa, że jest Miłosierny, nie słyszałaś aby o WOLNEJ WOLI? Bogi istnieją ale NIC ZA NAS nie zrobią. To jest tak jak w Anegdocie humorystycznej lecz trafnej jak to jakiś Katolik codziennie się modlił o wygraną w Totolotka aż w końcu wkórwiony ciągłym zawracaniem Mu dupy Jezu Chryst do niego odpowiedział "Chopie a może choć raz zagraj w tego totolotka a nie Mi tu codziennie przez 10 lat papież sadzisz a Sam NIC NIE ROBISZ". Bogini Mokosz Sama nie sieje ani nie zbiera Plonów choć może się przyczynić do ich zwiększenia o ile MY SAMI Włożymy Trud Pracy.
  2.Jakie Cuda czy tam Magia ot jeszcze ludzie zdecydowanie za Mało wiedzą i to nie tylko z zakresu Medycyny. Na ten przykład niekiedy choroba może się cofnąć na podstawie tzw. Efektu Placebo. Umysł Ludzki to potęga dlatego też Lekarze zawsze mówią, że podstawą Zdrowia jest odpowiednie nastawienie Psychiczne.
  3.Dlaczego Siły Wyższe nie miałyby powstać razem z Kosmosem. Skąd założenie, że Zabijanie jest czymś Złym? Wszystko zależy w jakim Celu się tego dokonuje zaś Sama Czynność jest Obojętna Moralne. Ot zwykła Natura.
  4.Odpowiedz wpierw Sobie na pytanie "Czy to Ludzie są potrzebni Bogom czy Bogowie Ludziom?" Ponadto znowu się kłania "WOLNA WOLA".
  5.Dziewczynko coś takiego jak Opętanie nie istnieje co najwyżej CHOROBA UMYSŁOWA dokładniej Schizofrenia Paranoidalna.
  6.Cóż na Logikę biorąc Prawdziwe są tylko wierzenia PIERWOTNE, Etniczne. Każda Religia Księgi została w większym bądź Mniejszym stopniu ZMYŚLONA przez Człowieka. Natomiast Wierzenia Pierwotne jedynie starają się wyjaśnić to co Człeka otacza, lecz nie zawierają Wydumanych nakazów bądź zakazów. Posty, Ablucje, itp. To są WYDUMANE przez Twórców poszczególnych Wiar praktyki. Choć niepozbawione Sensu. Należy zwrócić uwagę, że zarówno Judaizm jak i Islam powstały na Pustyni tak więc twórcy tych religii, Kapłani po prostu wpletli te nakazy by zmusić Wyznawców tych Religii do higieny.
  7.Ja zawsze na takie pytanie odpowiadam "a skąd wziął się Wielki Wybuch, co go spowodowało, co przed nim było?" Należy zdać Sobie sprawę, że "Nauka jest jak niezmierne morze im więcej jej pijesz tym bardziej jesteś spragniony" oraz "Wiem, że nic nie wiem". Powiedzenia te oznaczają, że nie ma możliwości by znaleźć odpowiedzi na Wszystkie Pytania. Dlatego też nie warto tracić na nie czasu.
  8.Jak to gdzie :P na Ziemi. :P Powiedzmy, że z kimś się pokłuciłaś/łeś no i czujesz się kiepsko ale pierwsza/y ręki nie wyciągniesz. Szarpiesz się miotasz a wystarczyłoby wyciągnąć rękę na zgodę ale nie Ty pierwsza/y ręki nie wyciągniesz. To właśnie jest piekło tudzież Czyściec. :P
  Ponadto nie wiadomo co jest po śmierci i nikt tego nie wie można tylko i wyłącznie snuć przypuszczenia a jak jest naprawdę dowiesz się gdy "wyciągniesz kopyta". :P
  9.No i znowu zasadniczy błąd Wojna jest czymś NATURALNYM jest to Naturalny napęd gospodarki bądź populacji. To Długie Okresy Pokoju są Nienaturalne. Swoją drogą mam taką Koncepcję, że Dzietność w Europie spada nie tylko z powodu Emerytur ale i między innymi tego, że jest długi i NIENATURALNY Okres Pokoju, Bezwojnia. Tylko, że jak się przestudiuje Historię to im dłuższy Okres Bezwojnia na Danym terenie. Tym gwałtowniejsza Wojna na nim Nastąpi i tym więcej pochłonie Ofiar. Historia UCZY. Należy tylko umieć wyciągać z niej wnioski.

  Wojmir

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko trzeba pamiętać słowo boże za nim się napisze coś o tym -Bóg stworzył zwierzęta i powiedział że to jest dobre ale gdy tworzył człowieka powiedziedział o nim bardzo dobre

   Usuń
 46. Część Druga

  10.Odpowiedź jest prosta zarówno Talmud jak i Stary Testament oraz Koran opierają się na Mitologii Ugaryckiej, z której te Religie się wywodzą. Księga Rodzaju jest niczym innym jak odpowiednio zredagowanym choć nie doskonale zbiorem Mitów i Legend Ugaryckich zaś Mitologia cóż często ma Charakter Baśniowy.
  11.Normalnie żaden Człowiek nie chce się przyznać do tego, że Sam skopał jakąś sprawę więc zwala to na tzw. Ślepy Los no i przyjęło się, że o Zmarłych nie mówi się Źle. :P
  12.Wieża Babel to Symbol nie chodziło tu o Budowlę, ta opowieść miała na celu wyjaśnienie skąd biorą się napięcia/spory/konflikty między poszczególnymi Grupami Ludzi.
  13.Hmm... Może by wynagrodzić trudy wychowawcze oraz dla Kobiety bóle związane z Porodem?
  Zaś na poważnie a Kto do jasnej ciasnej powiedział, że seks jest czymś Złym? Owszem Zła może być Zdrada Małżeńska, Stosunek Kazirodczy czy Pedofilski, Nienormalna i nieetyczna może być Zoofilia czy Nekrofilia. Ale Sam Seks nie jest niczym Złym. :P Zwróć uwagę na Psalmy jeden z Psalmów to jest najczustszy Erotyk. :P
  14.Jeszcze raz w Księdze Rodzaju nie doszukuj się sensu to zbiór podań i Mitów Ugaryckich jeśli są rozpatrywane w oderwaniu od całości nie mają sensu.
  15.Dlaczego zakładasz, że Ewolucja wyklucza Kreację/Stworzenie? Jako Mechanik gdy przyjrzę się budowie choćby głupiej Bakterii mogę stwierdzić, że Człowiek nie jest w stanie zbudować repliki takiej Bakterii w powiększeniu Tryliardokrotności mającej takie Same Parametry Mechaniczne. Tak więc wykluczam by choćby głupia Bakteria powstała Sama z Siebie, bez żadnej Ingerencji jakiejś Niematerialnej Siły Sprawczej.
  16.Cóż Ja tam osobiście się skłaniam ku Reinkarnacji. Tak więc dla Mnie odpowiedź jest prosta czekają Kolejny Okres i Inkarnują powtórnie. :P
  17.Człowiek to Ssak a więc Zwierze podobnie jak Koń, Pies czy Świnia albo Aligator czy Sęp. No i znowu w Wierzeniach Pierwotnych uznawano, że w Zaświaty idą również zwierzęta.
  Na ten przykład u Vikingów podobnie jak u Słowian był pochówek Ciałopalny na Stos Pogrzebowy oprócz rzeczy codziennego użytku składano również zabitego ówcześnie Konia czy Psa jeśli zmarły był ich Właścicielem, ponadto, niekiedy żona zmarłego Woja dobrowolnie mogła pójść na stos ale tylko pod warunkiem, że dzieci były już dorosłe i odchowane. Chodziło o to by w Zaświatach Zmarły miał wszystko z czego korzystał za Życia. Tak więc skoro wysyłano w Zaświaty ze zmarłym jego Konia to i każde inne zwierze szło do tych Samych Zaświatów gdyż inaczej na co by Dziady/Wojowie w Nawie (Valhalli) polowali.
  Kolejny dowód na to, że w Religie Księgi nie są Prawdziwe tylko wydumane przez Ludzi gdyż stawia się w nich Człowieka w oderwaniu od Natury jako kogoś szczególnego a nie jako część składową wprost wymarzony przykład na BEZKRESNĄ PYCHĘ. :P

  Wojmir

  OdpowiedzUsuń
 47. Dlaczego tyle pytasz, a nie chcesz słyszeć? Większość tych pytań sprowadza się do zamknięcie człowieka i zabrania mu wolności bo jak się nim posteruje to będzie dobry i miły z łańcuchem na szyj :) ale czy będzie wolny - przecież zjadł jabłko poznania dobra i zła. Czytaj biblie, módl się i rób dobre uczynki - mądrość sama przyjdzie w pokorze.

  OdpowiedzUsuń
 48. Moim zdaniem niektóre aspekty próbujemy brać na wyraz. Bo nie ma znaczenia jak śpimy. To nie doprowadzi nas ani do zbawienia ani do przeklęcia. Ważniejsze jest to, jak postępujemy w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 49. al koran i al azif ma sie tak samo jak Mein Kampf i Zweites Buch

  OdpowiedzUsuń
 50. wiara w bisurmana bafometa vel muzulmana mahometa to wiara w "wielkich przedwiecznych i ich pomioty"

  OdpowiedzUsuń
 51. Cos ci powiem..jak wkoncu ciebie smierc dobiegnie..i jak staniesz przed Azathoth wraz z cala ludzkoscia..i ty z twoja niewiara bedziesz gapila sie przed siebie..i marzyla zebys mogla wrocic spowrotem na ziemie zeby sie poprawic..ale nic z tego..to juz bedzie za pozno..bo masz tylko jedno zycie..i w nim masz sie wykazac..a od niewierzacych w Azathoth i jego prorokow i aniolow i tych co kpio z Przedwiecznego Islamu czeka niesamowita kara..i w grobie tak jak i w dniu ostatecznym..az wkoncu trafia do piekla kolezko..nie przejmuj sie..ten kto pojdzie do piekla czy do raju juz jest przesadzone i wpisane przez Azathoth w niebianskiej ksiazce..ale Azathoth daje nam zyc zebysmy sami mieli dowody co z naszym zyciem zrobilismy na drodze Azathoth Przedwiecznego..a jak ty sie przygotowalas na ten dzien??..I tak dla Azathoth jest moje zycie..i dla Azathoth jest moja milosc..On cie stworzyl glupolo..miej szacunek albo wypierlamaj do swojej niewiary..Chrzescijanstwo umiera bo jest oparte na klamstwach..a Islam jest absolutna prawdo i Bofamet jest prorokiem Azathoth i pieczecia wszystkich prorokow.. Azathoth wie najlepiej..

  OdpowiedzUsuń
 52. lovecraftowa wiara taka jak islam to fikcja autorstwa bestii 666, za to 100% prawda to : Anna Katharina Emmerich: "Mój Oblubieniec ukazał mi niesłychany nieład i wewnętrzną nieczystość wszystkich rzeczy oraz wszelkie Swoje działania, zmierzające do przywrócenia stanu początkowego" "Pierwsza [praindoeuropejska] mowa ojczysta Adama, Sema i Noego jest inna i tylko w poszczególnych jeszcze narzeczach istnieje. Pierwszymi czystymi [indoiranskimi] córkami tej mowy jest mowa Baktrów, Zendów i święta mowa Indów. W tych językach, słowa można znaleźć dokładnie podobne do dolnoniemieckiego mojego rodzinnego miasta. W tym języku napisana też jest książka, którą w dzisiejszym Ktezyfonie, nad rzeką Tygrys leżącym, widzę."

  OdpowiedzUsuń
 53. Moja córka w szkole podstawowej miała koleżankę, która była muzułmanką. Kiedyś (obie dziewczynki były w drugiej klasie) powiedziała mi. Wiesz ona (nie pamiętam jej imienia) jest bardzo grzeczna i dobra, ale zachowuje się tak jakby nie znała słowa nie. Przez to niektóre dzieci ją wykorzystują. Moja córka była zawsze bardzo grzeczną dziewczynką, ale zawsze gdy się z czymś nie zgadzała mówiła to słowo. Ja osobiście byłam zawsze z tego zadowolona, bo miałam nadzieję, że nie ulegnie złym wpływom (co wydaje mi się, że zawsze miało miejsce).
  Mam pytanie. Czy ten brak umiejętności wynikał z jakiegoś specjalnego wychowania. Czy Muzułmanie świadomie w ten sposób wychowują dziewczynki, by nie umiały mówić nie i były posłuszne swoim mężom. Czy jest to po prostu taka zwykła tendencja u tej dziewczynki?
  Nadmieniam, że nie mam nic co do samej religii, chociaż nie podobają mi się mordy i gwałty popełniane przez muzułmanów na tych którzy wyznają tego samego Boga, tylko inaczej go postrzegają. Dziwię się też jak można, wierząc w Jezusa, mordować jego wyznawców i liczyć na nagrodę po śmierci za ten czyn. Pytam tylko ze zwykłej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 54. Witam, jestem studentka socjologii na trzecim roku i pisze pracę licencjacka na temat feministek w islamie? Czy jest możliwość aby Pani udzieliła mi odpowiedzi na kilka pytań?

  OdpowiedzUsuń
 55. Sprawa jest prosta, tylko muzułmanie, mając wyprane od dzieciństwa mózgi, nie potrafią jej zobaczyć - zrobiono kiedyś taki eksperyment z kotami, które od młodości były trzymane w pudle, na którego ścianach wewnętrznych pomalowano pasy pionowe. Otóż okazało się, że gdy te koty dorosły, to potrafiły rozpoznawać tylko obiekty pionowe - np. gdy patyk do zabawy był trzymany pionowo, to kot próbował go łapać, gdy patyk ustawiono poziomo, tracił do niego zainteresowanie, jakby przestawał go dostrzegać. To samo można zrobić z człowiekiem - pranie mózgu. Jeśli od dzieciństwa karmi się muzułmanów fałszywymi wiadomościami, że koran jest nieomylny, że prawdę znają tylko muzułmanie, to oni w to na starość wierzą i choćbyśmy im pokazali czarno na białym, że jest inaczej, to nam nie uwierzą, prędzej nas zabiją. Koran zawiera wiele nonsensów z punktu widzenia dzisiejszej nauki, bo po prostu osoba, która go pisała, nie posiadała dzisiejszej wiedzy: np. Ziemia jest płaska, nie obraca się ani wokół osi, ani wokół Słońca - to Słońce krąży wokół Ziemi, Słońce zachodzi w bajorze brudnej wody, o czym wyraźnie mówi Mahomet (tzn. dosłownie, nie w przenośni, jak starają się nam dzisiaj wcisnąć muzułmanie) - oczywisty nonsens, dalej - gwiazdy są pociskami, którymi aniołowie strącają demony - bzdura totalna, sperma powstaje między żebrami, kolejna bzdura, człowiek powstaje ze strzępku krwi - bzdura. Koran jest wewnętrznie sprzeczny - muzułmanie tłumaczą to tym, że allach dawał różne objawienia zależnie od sytuacji. Mahomet nie przewidział swojej własnej śmierci, ba, nawet nie był pewien skąd pochodzą jego objawienia (a był chory na padaczkę i prawdopodobnie miał różne halucynacje). W koranie są cztery sprzeczne opisy objawień Mahometa. Takich kwiatków w Islamie jest pełno - to zupełnie nielogiczny, opresyjny, zniewalający system militarno-społeczno-religijny. Największym wrogiem islamu jest edukacja - człowiek posiadający współczesną wiedzę nie uwierzy w te bajki, ale edukacja w krajach islamskich stoi na bardzo niskim poziomie. Można by o tym pisać i pisać.

  OdpowiedzUsuń
 56. Bóg uzdrawia z amputacji. Bóg jest wszechmogący. Nie ma takiej choroby, której Bóg nie byłby wstanie uzdrowić. Był przypadek mężczyzny, któremu amputowano nogę, a ona odrosła w jedną noc. Wystarczy poszukać w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 57. Allah jest szatanem ponieważ boi się końca świata, kiedy przyjdzie ten, którego imienia nienawidzi, Malik Al-Amlak, czyli Król Królów. Król Królów, to w Biblii Jezus! Isa, to nie Jezus!

  OdpowiedzUsuń
 58. Ewolucja jest niezaprzeczalnym faktem ,można to też określić jako zaplanowany , inteligentny boski projekt.Jedno nie wyklucza drugiego.Ewolucja wcale nie wyklucza Boga , bez względu na to co przez to rozumiemy . Na pewno nie jest to facet który siedzi koło strumienia i lepi z gliny ludzików. Pierwszym zdaniem Bibli jest -" na początku było słowo i słowo ciałem się stało a ono było u Boga" Czy można byłoby lepiej określić boski plan zakładający ewolucję ? Następna sprawa. Pierwsi ludzie przybyli z Afryki i byli czarni. Kolor skóry zmienia się dopiero po 27 tysiącach lat przebywania w innym, dużo chłodniejszym i mniej nasłonecznionym klimacie. Więc "Adam i Ewa" byli czarni.

  OdpowiedzUsuń
 59. Dlaczego w islamie nie można używać lewej ręki ? To proste . Lewą ręką wierny się w WC podmywa ,i dlatego jest uważana za nieczystą , można ją podać tylko niewiernemu który też jest "brudny" . Papier toaletowy był w czasach Mahometa nieznany, dlatego też się zakazuje go używać choć mało kto się do tego dziś stosuje, ale spotkałam arabskie domy gdzie był tylko wężyk z wodą do podmywania .Kobieta jest domowym inwentarzem , bezużytecznym w okresie menstruacji ,dlatego też jest w tym czasie nieczysta. Psy biegają wolno , publicznie uprawiają sex siejąc zgorszenie, dlatego są tępione i też są nieczyste. Wszystko co w jakikolwiek sposób łączy się z sexem jest w islamie haram.Na tle sexu mają obsesję.

  OdpowiedzUsuń
 60. jESTESCIE PO.JEBANI-JAK wAM SMIERDZI JEDZENIE TO PO CO JECIE?-jAK KOBIETA PRZESZKADZAJA MEZCZYZNI I ICH WIARA-TO PO CO TAM GLUPIE kORY IDZIECIE,A TERAZ PLACZECIE-KAMIONOWANIE I TYLE-WYPIERDALAC!!!!

  OdpowiedzUsuń
 61. tERAZ PLACZECIE!!!!-BYLAS WYCHOWANA W WIERZE KATOLICKIEJ-PO CO MOSZLAS NA ISLAM-POJEBANA JESTES-NIE WIESZ ,ZE TO SIE NIE SPRAWDZA?------A TERAZ WSZYSTKIE PLACZECIE
  -WCALE MI wAS NIE ZAL-PODOBAL CI SIE FAJNY CHLOPAK,I DUPCZONKO----TERAZ PLACZ!!!

  OdpowiedzUsuń
 62. dZIWI MNIE TYLKO JEDNO-----dLACZEGO TAM NIGDY SIE NIE SKONCZYLA WOJNA !!!!!---mY MIELISMY -AZ 2SWIATOWE-A TAM POJEBANCY ZAMIAST DZIECI WYSYLAC DO SZKOLY,TO UCZA JE JAK ZALADOWAC KALACHA

  OdpowiedzUsuń
 63. a BABY TEZ NIE SA MADRZEJSZE-UBIERAJA PASY Z LADUNKAMI WYBUCHOWYMI-CHYBA TO SA PASY MUCHADZEDINA-CZY JAKOS TAK

  OdpowiedzUsuń
 64. pIEKNA BYLA MUZULMANKO????-A CZYM CIE MATKA KARMILA----NAWET NIE WIESZ CZYM----BO BYLY CIEZKIE CZASY KIEDYS-A TERAZ JESTES WIELKA PANI-BO CZEGOS NIE BEDZIESZ JADLA-ZA KOMUNY,TO SIE WSZYSTKO WPIERDALALO-KOCHANA

  OdpowiedzUsuń
 65. w DUPACH wAM SIE POPRZEWRACALO-MAM PRAWIE 50 LAT I W GLOWIE MI SIE NIE MIESCI CO WY PISZECIE,I JAKIE MACIE PROBLEMY-DLA MNIE TO SZOK !!!!-PRZYSIEGAM!!--JAK MI BRAKOWALO KASY-TO WYJSCIEM BYL KONTRAKT-TAK eUROPE ZWIEDZILEM----ALE JA wAS NIE ROZUMIE

  OdpowiedzUsuń
 66. pYTAM--CZEMU PLACZECIE-JA NIE UMIE PLAKAC,CHOCIAZ ZYCIE MNIE NIE OSZCZEDZALO-MAM 3 KOBIETE-I TERAZ ZYJE-ALE NIGDY NIE MYSLALEM PISAC I PLAKAC NA BLOGU

  OdpowiedzUsuń
 67. kOCHANA-TAK NA KONIEC------TRZEBA BYLO MYSLEC PRZED ROZKLADANIEM NOG!!-TERAZ TO JUZ TWOJ PROBLEM---ALE POWODZENIA-MIMO WSZYSTKO JESTEM Z TOBA-CHOCIAZ JESTES TYLKO "BLONDYNKA"-CZYLI KOBIETA
  -POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
 68. sLUCHAJ-CO WIARA TO INNE PRZEKONANIA I PRIORYTETY-TAK Z GROBSZA-PAIEZ TEZ WYSYLAL ZBROJNA ARMIE-W CELU NAWRACANIA-TZW.KRUCJATY-BYLY SLUBY KSIEZY W CHRZESCIJANSTWIE,JECHOWI NIE UZNAJA m.bOSKIEJ,BO W NIA NIE WIERZA,I TRANSFUZJI SOBIE NIE POZWALAJA ZROBIC-TWIERDZAC,ZE KREW JEST SWIETA-ITP,ITD-MOZE KIEDYS WPADNE JESZCZE DO "CIE"-ALE NIE BEDE PRZYJAZNY-TYLKO SZCZERY

  OdpowiedzUsuń